Nabór do 6. edycji programu Startup School One „Sprawdź swój pomysł” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-10

Nabór do 6. edycji programu Startup School One „Sprawdź swój pomysł”

ss1
Od 10 października 2024r. rozpoczyna się nabór do 6. edycji programu Startup School One „Sprawdź swój pomysł”. Jest on elementem programu Molybdenum Startup School.

Program Molybdenum Startup School stanowi element realizacji zadań projektu IDUB w zakresie zwiększania transferu wiedzy i technologii w ramach Działania V.5. Działania zwiększające efektywność transferu technologii.

Celem programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł”, jest zapewnienie zespołom uczestników profesjonalnego wsparcia przy walidacji i dalszym rozwoju zgłaszanych przez nie pomysłów biznesowych, w perspektywie tworzenia innowacyjnych spółek startup.

Do kogo skierowany jest program Startup School One?

Adresatami programu są studenci, doktoranci i pracownicy oraz absolwenci Politechniki Gdańskiej. Mniejszościowy udział w zespołach biorących udział w konkursach mogą stanowić studenci, doktoranci lub pracownicy pozostałych Uczelni Fahrenheita, a w uzasadnionych przypadkach również inne osoby.

Zakres wsparcia

W ramach programu beneficjenci uzyskają następujące usługi:

• 60-godzinny kurs pre-inkubacyjny, w formie zajęć warsztatowo-wykładowych,
  • wsparcie doświadczonych ekspertów oraz mentorów biznesowych,
  • konsultacje technologiczne z pracownikami PG,
  • dostęp do przestrzeni coworkingowej oraz prototypowni.

Wnioski można składać do 3 listopada 2024

Więcej na stronie programu Molybdenum Startup School.