Knowledge Transfer "Advances in 3D and 4D printing in materials science and electrochemistry" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-15

Advances in 3D and 4D printing in materials science and electrochemistry

Międzywydziałowe Koło Naukowe RedOx serdecznie zaprasza na udział w otwartym seminarium z cyklu Knowledge Transfer pt. "Advances in 3D and 4D printing in materials science and electrochemistry". Seminarium poprowadzi Prof. Rodrigo A.A. Munoz z Federalnego Uniwersytetu w Uberlandii (http://www.ppgqui.iq.ufu.br/pessoas/rodrigo-alejandro-abarza-munoz) w Brazylii, członek Brazylijskiej Akademii Nauk, ekspert w zakresie elektrochemii, chemii analitycznej i nanotechnologii, jeden z liderów rozwoju narzędzi druku 3D w ww. dziedzinach nauki.

W pierwszej części seminarium prof. Munoz pomoże prześledzić drogę od przygotowania manuskryptu aż do jego publikacji, dyskutując aspekty etyczne oraz oczekiwania od prowadzonych badań i samego artykułu.

W drugiej części udział weźmie ośmioro studentów i doktorantów realizujących badania na różnych wydziałach Politechniki Gdańskiej, Uniwersytecie Gdańskim oraz w Instytucie Maszyn Przepływowych i Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Każda z prezentacji zwieńczona będzie dyskusją, poprowadzoną przez prof. Munoza, wspierając młodych naukowców i kierunkując prowadzone przez nich badania naukowe.

Seminarium odbędzie się 18 lipca w sali 2/07 Centrum Nanotechnologii A oraz online na platformie MS Teams (https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NWUxNzQyZjItZDk3YS00YTIwLWFkM2UtYWY1MjA4YWNkMTFm%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%2286760356-0022-486f-b793-a2d470bba5a5%22%2c%22Oid%22%3a%22efcbed68-53b5-4bb8-b064-8b1fdd173754%22%7d).
Planowana agenda spotkania:
1. Angelika Łepek (Gdańsk Tech, WFTIMS) - Catalytic properties of copper ions enriched cabbage-based carbon materials towards vitamin C detection
2. Maciej Cieślewicz (Gdańsk Tech, WFTIMS) - Investigating the effects of 4D printed materials as potential carriers of corrosion inhibitors
3. Agata Smułka (University of Gdańsk) - Electrode materials received by 3D printing technology used for antibiotic detection
4. Daria Roda (Gdańsk Tech, WCh) - Polyaniline deposited on 3D printed materials as electrodes for supercapacitors
Coffee-break
5. Agata Rodak (Gdańsk Tech, WCh) - Waste tire rubber in 3D printing
6. Hubert Grabowski (Gdańsk Tech, WFTIMS) - Advantages and limitation of additively manufactured lab-on-a-chip microfluidic devices
7. Elżbiera Jarosińska (IPC PAS) - Electrode fabrication strategies for 3D cell cultures
8. Mariusz Banasiak (Gdańsk Tech, WETI) - 3D printed devices based on conductive PLA composite with magnetic properties