Wykład dr inż. Marty Wali-Kapicy z WCh PŚ | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-14

Wykład dr inż. Marty Wali-Kapicy z WCh PŚ

Wykład RedOx

W dniu 26 lutego 2024 r. o godz. 14.15 w Audytorium Chemicznym (100) w Chemii A (budynek 6) odbędzie się spotkanie z cyklu Knowledge Transfer. Wykład pt. "Analiza aktywności materiałów elektrokatalitycznych. Czy więcej zawsze znaczy lepiej?" wygłosi dr inż. Marta Wala-Kapica, asystent na Katedrze Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii Politechniki Śląskiej.

Dostęp do uczestnictwa online pod linkiem.

Tematyka wystąpienia: Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną rośnie zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii, jakimi są m.in. ogniwa paliwowe. Do ich komercjalizacji niezbędne są jednak odpowiednie materiały elektrodowe, które będą nie tylko aktywne, ale i trwałe. Wraz z rosnącym zainteresowaniem tym tematem pojawia się jednak pytanie - czy wzrost odpowiedzi prądowej pochodzącej od katalizowanej reakcji powinien być celem nadrzędnym?

Wykłady Knowledge Transfer, orgaznizowane przez międzywydziałowe koło naukowe RedOx* będą miały miejsce przez cały rok akademicki 2023/24. Celem wykładów jest rozwijanie życia naukowego studentów, poszerzanie zainteresowań i zachęcanie do pracy naukowo-badawczej. Zaproszeni prelegenci to wysokiej klasy specjaliści i naukowcy zajmujący się szeroko pojętą problematyką elektrochemii. 

*Koło Naukowe RedOx jest inicjatywą studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, zainteresowanych elektrochemią, fotochemią, katalizą i zagadnieniami pokrewnymi. Głównymi celami członków Koła jest poszerzenie wiedzy i umiejętności a także prowadzenie badań podstawowych i wdrożeniowych dotyczących procesów przeniesienia ładunku elektrycznego i materiałów o znaczeniu w elektrochemii. Naszą misją jest rozwijanie życia naukowego studentów, poszerzanie zainteresowań i umożliwianie twórczej pracy. Więcej informacji o prowadzonych aktywnościach i projektach znajdziesz na naszych mediach społecznościowych: instagram: redoxkn, facebook: Koło Naukowe RedOx. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych magią elektrochemii.

63 wyświetleń