moja PG

Portal Moja PG

Jest przeznaczony dla studentów, wykładowców i pracowników Politechniki Gdańskiej. To Twoje studenckie centrum dowodzenia na cały okres studiów, a jeśli postanowisz rozwijać swoją karierę na uczelni także na kolejne lata pracy naukowej i dydaktycznej.

Aktywuj konto. Masz dwie opcje:

  • polecana: zaloguj się na swoje kontro w portalu Rekrutacja, w zakładce Rekrutacja znajdziesz komunikat: "Przyjęto na studia – kliknij, by aktywować konto w portalu Moja PG",
  • alternatywna: wejdź na stronę portalu Moja PG i zaloguj się, używając numeru albumu znajdującego się w wiadomości powitalnej po zakończonej pozytywnie rekrutacji.

Aktywacja konta - instrukcja

Konto w portalu Moja PG zakładasz tylko raz, niezależnie od liczby kursów, w których bierzesz udział. W razie jakichkolwiek problemów przy aktywacji – zajrzyj tutaj
Zapisz login oraz hasło i dobrze je zapamiętaj. 
To twój wstęp do Moja PG!

Kursy obowiązkowe

Rozpoczynając studia na PG, powinieneś przejść pięć obowiązkowych kursów w formie elektronicznej. Warto je zaliczyć jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jeśli Ci się nie uda, zrób to w pierwszym semestrze!

  • Szkolenie z platformy eStudent,
  • Szkolenie z kompetencji informacyjnych (czyli tzw. szkolenie biblioteczne),
  • Kurs BHP,
  • eNauczanie – kurs wprowadzający dla studentów,
  • Szkolenie z regulaminu studiów oraz praw i obowiązków studenta.

Pamiętaj, że należy zalogować się chociaż raz przed rozpoczęciem zajęć na platformie e-learningowej eNauczanie. Warto skorzystać w tym celu ze studenckiego adresu e-mail, który otrzymałeś i nie tworzyć dodatkowych kont. Tylko wtedy prowadzący będą mogli przypisać Cię do swoich kursów z materiałami dydaktycznymi!
Możesz skorzystać z platformy eNauczanie także tradycyjnie, wchodząc na stronę: https://enauczanie.pg.edu.pl  – logowanie jak do Moja PG.

Zawsze online na PG

Na terenie całego kampusu PG możesz korzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi. By mieć darmowe połączenie z Internetem, musisz skonfigurować swoje urządzenie, kierując się instrukcją, zajrzyj tutaj. Jeśli chcesz mieć dostęp do  darmowego Wi-Fi w akademikach, zajrzyj tutaj.