Warto wiedzieć | Politechnika Gdańska

Treść strony

Warto wiedzieć
warto wiedzieć

Wykorzystaj potencjał swój i uczelni

Jako student PG dołączasz do grona ludzi, których wyróżnia pasja, kreatywność i chęć do działania. Już na początku studiów warto zaangażować się w działalność którejś z kilkudziesięciu organizacji i kół naukowych działających na uczelni. Spotkasz tam ludzi o podobnych zainteresowaniach do Twoich i będziesz mógł/mogła uczestniczyć w ciekawych projektach. Może będzie to projekt kosmiczny, budowa jachtu albo zwrotny i szybki bolid? Sky is the limit!

Politechnika Gdańska wspiera swoich studentów na każdym kroku, jeśli więc będziesz miał ciekawy pomysł, który można skomercjalizować, znajdziesz tu niejedną pomocną dłoń. A jeśli marzysz o tym, by wyjechać na studia zagraniczne, to koniecznie zapoznaj się z możliwościami, jakie oferuje Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej. 

W trakcie studiów będziesz na pewno częstym gościem w Bibliotece PG, a gdybyś potrzebował/a pomocy w nauce matematyki - koniecznie zajrzyj do Centrum Matematyki

Swoje umiejętności językowe udoskonalisz dzięki Centrum Języków Obcych, które oferuje naukę aż dziewięciu języków nowożytnych. Sprawdź też koniecznie, jakie dyscypliny sportowe możesz trenować, będąc studentem Politechniki Gdańskiej.