Witaj na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Witaj na PG

Rektor PG

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,
witam Was serdecznie w naszej drużynie akademickiej. Gwarantuję, że wybierając Politechnikę Gdańską jako Wasze miejsce do studiowania, podjęliście najlepszą możliwą decyzję. Zyskacie na niej jednak nie tylko Wy, ale również sama uczelnia.
Cenimy tu sobie ludzi zarówno odważnych i niepokornych, jak też pilnych i wytrwałych, czyli takich jak Wy. Z głowami pełnymi pomysłów, wyznaczających sobie ambitne cele i dążących do ich realizacji. Utalentowanych nie tylko w przedmiotach ścisłych. Zadających pytania i poszukujących odpowiedzi.
Nieustannie podnosimy na Politechnice Gdańskiej nie tylko jakość kształcenia, ale też inwestujemy w infrastrukturę badawczą i wyposażenie laboratoriów. Wiedzę będą Wam przekazywać utalentowani nauczyciele o szerokich horyzontach, a Wy będziecie podczas zajęć korzystać z nowoczesnej infrastruktury badawczej i nowinek technologicznych.
Pamiętajcie jednak, że czas studiów to jednak nie tylko nauka. Znaleźliście się w mieście, które młodym ludziom ma wiele do zaoferowania. To właśnie tutaj historia i tradycja efektywnie łączy się z nowoczesnością. Znajdziecie tu nie tylko szerokie możliwości rozwoju zawodowego, ale też pole do rozwijania swoich pasji i spełniania marzeń.
Moim marzeniem jest z kolei, żeby studia na Politechnice Gdańskiej dały Wam nie tylko świetną i dobrze płatną pracę, ale też żeby były przez Was wspominane jako jeden z najlepszych okresów w życiu. Wraz z całą społecznością akademicką PG dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie się stało.

Do zobaczenia na kampusie PG!
Rektor, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde
czł. koresp. PAN

Zajrzyj tutaj

Kontakt

tel.: +48 58 347 12 69
e-mail: rektor@pg.edu.pl
Biuro Rektora, budynek nr 1, pok. 269