Witaj na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Witaj na PG

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

niezmiernie się cieszę, mogąc powitać Was w gronie społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej.
Jestem przekonany, że wybór, którego dokonaliście, okaże się korzystny zarówno dla Was, jak również dla naszej Alma Mater. Cenimy tu sobie bowiem ludzi takich jak Wy: odważnych, niepokornych, pilnych i wytrwałych. Z głowami pełnymi pomysłów, wyznaczających sobie ambitne cele i dążących do ich realizacji. Utalentowanych - i to nie tylko w przedmiotach ścisłych. Zadających pytania i poszukujących odpowiedzi.
Potrafimy słuchać tych pytań, a także potrafimy dzielić się wiedzą. Jesteśmy drugą najlepszą uczelnią badawczą w Polsce, do tego najwyżej sklasyfikowaną spośród uczelni technicznych. Zapracowaliśmy na to umiejętnościami i ambicją Waszych poprzedników, którzy wybrali Politechnikę Gdańską jako odpowiednie miejsce do spełniania swoich marzeń i celów.
Znaleźliście się w najlepszym miejscu dla Waszego rozwoju, jak również dla realizacji Waszych pasji. A wszystko to w historycznym, ale też niezwykle dynamicznie rozwijającym się mieście - Gdańsku. Chciałbym, żeby nasza uczelnia i nasze piękne miasto stało się Waszym domem na dłużej, niż sam okres studiów. Pamiętajcie: razem możemy więcej!

Do zobaczenia na kampusie PG!
Rektor, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde
czł. koresp. PAN

Zajrzyj tutaj

Kontakt

tel.: +48 58 347 12 69
e-mail: rektor@pg.edu.pl
Biuro Rektora, budynek nr 1, pok. 269