Wyniki naboru do 5. edycji programu Startup School One | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-22

Wyniki naboru do 5. edycji programu Startup School One

Wyniki naboru do 5. edycji programu Startup School One na Politechnice Gdańskiej
Do 5. edycji programu warsztatowo-szkoleniowego Startup School One „Sprawdź swój pomysł” prowadzonych w GTS2 zakwalifikowało się 30 uczestników, zrzeszonych w 16 zespołach.

Członkowie zespołów pochodzą z 6 różnych wydziałów PG, z czego największa liczba reprezentuje ponownie Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (47%). Uczestnikami tej edycji programu są również studenci pozostałych Uczelni Fahrenheita: UG oraz GUMedu.

Wśród zakwalifikowanych osób 40% stanowią studenci I stopnia, 40% to studenci II stopnia, 3% to pracownicy naukowi PG, absolwenci naszej Uczelni stanowią 17% uczestników aktualnej edycji programu Startup School One.

Po zakończonym cyklu szkoleniowym zespoły zaprezentują publicznie swoje projekty podczas letniej edycji wydarzenia Demo Day, które odbędzie się na Politechnice Gdańskiej 28 czerwca 2024 r

- Warto podkreślić fakt, że projekty zgłaszane do programów GTS2 są na coraz wyższym poziomie zaawansowania; w tej edycji programu spora część zespołów ma charakter deep techowy. Cieszy nas też obecność w zespołach osób z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zapraszamy już dzisiaj na czerwcowy Demo Day, by przyjrzeć się efektom pracy zespołów w programie – komentuje Rober Bajko Kierownik Projektu Gdańsk Tech Startup School.

Nowości bieżącej edycji

Zajęcia dla uczestników 5. edycji programu poprowadzi nowy zespół trenerów z firmy Rebels Valley. Firma jest jednym z europejskich liderów kształtujących ekosystem innowacyjny (według raportu Financial Times i Statisty), wykorzystując synergię korporacji, startupów i środowiska akademickiego do budowania realnych wzrostów wartości swoich klientów.

Dodatkowe informacje na temat uczestników programu Startup School One znajdują się na stronie GTS2 w zakładce Zespoły.