SSI-5 | Politechnika Gdańska

Treść strony

SSI-5

Zespoły uczestników 5. edycji programu Startup School One:
1. Wodorki
Pomóż nam stworzyć przyszłość teraz, razem w wodór.

Ogniwo paliwowe w zamkniętym obiegu wody, wytwarzanej oraz tej z instalacji pobierającej energie cieplną z ogniwa, energia elektryczna wykorzystywana będzie do elektrolizy wody z obiegu.


dziedzina/kategoria projektu
inżynieria lądowa i środowiskowa; technologie chemiczne; energetyka, OZE, nowe źródła
2. Viralove
Pomagamy sprzedawać przez edukacyjne treści w social mediach.

Viralove to innowacyjne podejście do tworzenia reklam w internecie, przez znajdowanie już popularnych treści i tworzenia ich lepszych wersji z własnym przekazem dostosowanym do potrzeb klienta.


dziedzina/kategoria projektu
informatyka; sztuczna inteligencja 
3. Foresight
Dzięki Foresight lepiej zrozumiesz otaczający Cię świat.

Foresight to okulary, które za pomocą Rozszerzonej Rzeczywistości i Sztucznej Inteligencji wzbogacą twoje codziennie życie. Dzięki nim wszelkie informacje będziesz miał nie na wyciągnięcie ręki, a na „wyciągnięcie oka”.

dziedzina/kategoria projektu
Informatyka; Sztuczna inteligencja; Elektronika i elektrotechnika;
4. Freshood
Easy access to locally-grown food.

Goal of Fresh Near Me is to connect consumers directly with local producers, making it easy for everyone to access and enjoy fresh, locally-grown food. This platform is about supporting local communities and promoting healthier, sustainable food choices.

dziedzina/kategoria projektu
Informatyka; czas wolny, relaks, wypoczynek, dobrostan (well-being); aplikacje społeczne, non-profit;
5. G·R·L custom
"Jeans Dreams: Where Your Style Comes True" - Projektuj własne spodnie i szorty. Wyróżnij się spośród innych i ubieraj się tak, jak chcesz!

Projekt, który chciałbym stworzyć, polega na utworzeniu interaktywnej platformy internetowej, która umożliwi klientom pełną personalizację swoich spodni. Klienci będą mieli możliwość wyboru wszystkich detali, takich jak kolor, krój, rozmiar, personalizacja, materiał, grubość i wiele innych, w łatwy i zabawny sposób. Celem jest umożliwienie ludziom podejmowania decyzji dotyczących swojego ubioru poprzez tworzenie własnej odzieży zgodnie z ich preferencjami.

dziedzina/kategoria projektu
Informatyka;czas wolny, relaks, wypoczynek, dobrostan (well-being); moda odzież
6. NavBros Dynamics
Czwarta rewolucja magazynowa - Industry 4.0

Innowacyjny robot mobilny, planujący trasę autonomicznie wykorzystując sztuczną inteligencję. Bez potrzeby komunikacji z zewnętrznym komputerem.

dziedzina/kategoria projektu
Automatyka i robotyka; Sztuczna inteligencja; Mechanika;
7. Zorya
Unlock the future of AI training with Zorya's generalization.
 

Zorya revolutionizes AI training, enabling clients to use less data, reduce preparation costs, and enhance predictions for rare events or anomalies. A smart, cost-efficient solution for future-proof AI.

dziedzina/kategoria projektu
sztuczna inteligencja

8. FUEAL-sy

Jeszcze więcej energii z kawy!

 

Pomysł polega na adaptacji technologii pozyskiwania biopaliwa, gliceryny i pelletu z fusów kawowych. Jest to przedsięwzięcie, które będzie porządne na rynku lokalnym i europejskim, ze względu na coraz to większe wymagania stawiane przez unię europejską w zakresie ochrony środowiska. Celem przedsiębiorstwa będzie zoptymalizowanie procesu ekstrakcji tłuszczów oraz pozyskanie i utrzymanie szerokiej siatki dostawców odpadów (kawiarnie, hotele, oczyszczalnie ścieków, sortownie śmieci).

dziedzina/kategoria projektu
Energetyka, OZE, nowe źródła; Technologie chemiczne

9. Molecule Solver
Przyszłość analizy molekularnej na wyciągnięcie ręki.

MoleculeSolver to innowacyjne podejście skracające czas prowadzenia skomplikowanych badań nad strukturą cząsteczek. Nasz model sztucznej inteligencji umożliwia uzyskanie trójwymiarowej struktury substancji chemicznych z dokładnością do poszczególnych atomów i jest możliwe do wykonania przez każdego. Dzięki temu systemowi użytkownicy będą mogli przeznaczyć swój cenny czas na inne zadania.

dziedzina/kategoria projektu
Sztuczna inteligencja; Informatyka; Technologie chemiczne
10. DepressionControlApp
Pomóżmy wszystkim realnie cieszyć się życiem we współczesnym świecie. Ważny jest każdy pacjent.

Aplikacja wspomaga osoby z zaburzeniami nastroju, oraz ich lekarzy i terapeutów. Zapewnia kompleksowość i personalizację terapii wykorzystując nowe technologie. Zapobiega stanom zagrożenia życia, mobilizuje do podejmowania aktywności wykorzystując metody grywalizacji. Terapeuta szybciej i efektywniej dokonuje korekt terapii.
 

dziedzina/kategoria projektu
Ochrona zdrowia (MedTech); Aplikacje społeczne, non-profit; zdrowie psychiczne, wsparcie pacjentów i terapeutów

11. Cellogrip
Tani modularny chwytak pozwalający na chwycenie kontenera , śrubokręta , konewki , klamki itp. Chwytak może dopasować się do dowolnego kształtu o dowolnej wielkości.

Modularny chwytak zbudowany z pojedynczych trójkącików zasilanych sprężonym powietrzem. Komórki (trójkąty) te można łączyć w dowolnej wielkości siatkę tak aby dostosować ją do szeregu potrzebnych zastosowań.
 

dziedzina/kategoria projektu
Automatyka i robotyka; sztuczna inteligencja

12. Intuitive Robotics
Przekształć gesty w działanie. Steruj robotami intuicyjnie.

Intuitive Robotics rewolucjonizuje sposób interakcji z robotami, oferując technologię sterowania za pomocą gestów dłoni. Ta innowacyjna metoda otwiera drzwi do świata precyzyjnej robotyki dla osób bez doświadczenia w programowaniu, umożliwiając każdemu łatwe i intuicyjne kierowanie maszynami. Przekształć gesty w działanie!
 

dziedzina/kategoria projektu
Automatyka i robotyka;

13. Deploy2.space
Deploy software to the very edge of space with confidence.

Our goal is to create software tools for maintaining and keeping track of configuration changes of your space mission. Keep track of software changes and deploy new software to the edge of the new frontier with confidence!

 

dziedzina/kategoria projektu
informatyka

14. Helposs
Twoja pomoc w codziennych wyzwaniach!
 

Helposs to platforma łącząca użytkowników z wykwalifikowanymi fachowcami w każdej dziedzinie. Z nami szybko i bez stresu:

  • Znajdziesz pomoc: Naprawy, sprzątanie, korepetycje, opieka nad zwierzętami - mamy fachowców od każdego zadania!
  • Zlecisz usługę: Opisz problem, wybierz termin i czekaj na fachowca. Bez zbędnych telefonów i poszukiwań!
  • Zapłacisz online: Bezpieczne płatności kartą lub przelewem. Bezgotówkowo i bezproblemowo!

Helposs to nie tylko naprawy i remonty:

  • Usługi domowe
  • Pomoc w nauce
  • Opieka nad zwierzętami
  • Organizacja imprez

I wiele innych!

Helposs - Twoja pomoc w codziennych wyzwaniach!
 

dziedzina/kategoria projektu
Informatyka; Sztuczna inteligencja; Aplikacje społeczne, non-profit; Usługi

15. USP - Universal Sports Platform
Connecting Athletes, Uniting Passion!

Sport + Discord + Facebook + Tinder, uniwersalna platforma sportowa a później również eventowa dla osób które chcą zaangażować się w sport, poznać nowych ludzi oraz uczestniczyć w lokalnej rywalizacji sportowej poprzez kluby ligi i turnieje.
 

dziedzina/kategoria projektu
Informatyka; Czas wolny, relaks, wypoczynek, dobrostan (well-being)

16. Sea True
Jeżeli coś tam jest, to to odkryjemy.

Podwodne poszukiwania to trudne wyzwania, zarówno dla nurków jak i urządzeń. W celu ułatwienia poszukiwań należy w maksymalnie odciążyć ludzi. W tym celu wykorzystajmy grupę dronów która zwielokrotni wysiłki, przeczesze dokładnie większy obszar i zwiększy szanse na szczęśliwe odnalezienie
 

dziedzina/kategoria projektu
Automatyka i robotyka; Elektronika i elektrotechnika; Informatyka; Sztuczna inteligencja; Mechanika; Okrętownictwo i oceanotechnika; Bezpieczeństwo i obronność; Ochrona zdrowia (MedTech)