Uczelnia | Politechnika Gdańska

Treść strony

Uczelnia
widok na Gmach Główny PG

Wśród 1000 najlepszych uczelni świata

Politechnika Gdańska znajduje się w gronie 8 polskich uczelni sklasyfikowanych w prestiżowym Academic Ranking of World Universities (ARWU) zwanym również Rankingiem Szanghajskim. Każdego roku ARWU klasyfikuje ponad 2000 uczelni i publikuje ponad 1000 najlepszych spośród nich. Politechnika Gdańska w roku 2021 sklasyfikowana została w przedziale 801-900.

Najwyższe standardy w Europie do prowadzenia badań naukowych

W 2017 roku Komisja Europejska przyznała PG prawo do posługiwania się prestiżowym logo HR Excellence in Research. Politechnika Gdańska została w ten sposób uznana za instytucję stwarzającą jedne z najlepszych warunków pracy i rozwoju dla badaczy w Europie.

Jedna z najlepszych uczelni w Polsce

Politechnika Gdańska to druga najlepsza w Polsce uczelnia badawcza w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. To tu powstają wynalazki wykorzystywane w Polsce i na świecie – komunikacja za pomocą oczu, ekologiczny lek na osteoporozę, biodegradowalne tworzywo i wiele innych.  Zobacz film

Nasi absolwenci 

Aż 95% absolwentów kończących studia na PG jest zadowolonych z wyboru uczelni. Ponad 92% osób, które ukończyły studia na politechnice jest aktywnych zawodowo, a badania pokazują, że wynagrodzenia naszych absolwentów zaliczają się do najwyższych w Polsce.

Studia i nauka w pięknym miejscu

Kampus Politechniki Gdańskiej to miejsce wyjątkowe, uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie. Miejsca do wypoczynku na terenach zielonych, klub studencki z wieloletnią tradycją, a także najlepsze w Polsce Juwenalia to tylko niektóre z możliwości, które czekają na przyszłych studentów. A to wszystko w środku aglomeracji trójmiejskiej - jednej z najlepszych miejsc do życia w Polsce.