Zrównoważone dojazdy i podróże | Politechnika Gdańska

Treść strony

Zrównoważone dojazdy i podróże

Na teren kampusu PG codziennie dojeżdża kilka tysięcy pracowników i studentów. Transport stanowi dużą część emisji dwutlenku węgla przez człowieka, dlatego podejmujemy działania by poprawić komfort całej społeczności akademickiej podczas codziennych dojazdów do pracy i na zajęcia. Chcemy wykorzystywać rozwiązania zrównoważonego transportu na co dzień.

Kampus Politechniki Gdańskiej znajduje się w centrum gdańskiego Wrzeszcza, dzielnicy bardzo dobrze skomunikowanej z pozostałymi częściami Trójmiasta. Najkrótsza droga dzieli Gmach Główny PG od przystanku tramwajowego o nazwie Politechnika. Nieopodal znajduje się również przystanek autobusowy oraz stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, również o nazwie Politechnika. Dobrze zorganizowany transport publiczny sprawia, że wielu pracowników i studentów wybiera dojazd komunikacją miejskiej, a tym samym świadomie przyczyniają się do mniejszego zanieczyszczenia powietrza. Karta Dużej Gdańskiej Rodziny uprawnia do darmowych przejazdów tramwajami i autobusami, co nie jest bez znaczenia dla gdańskich studentów pochodzących z rodzin wielodzietnych.

Politechnika Gdańska to również doskonałe miejsce by skorzystać z roweru lub hulajnogi jako środka transportu , ponieważ prowadzą tu liczne ścieżki rowerowe. Na terenie kampusu znajdują się rowerowe parkingi, z których część powstała w ramach budżetu obywatelskiego. W razie drobnych usterek można też skorzystać z umiejscowionych na kampusie publicznych stacji naprawy rowerów.

W celu ograniczenia emisji CO2 oraz dla własnego zdrowia wielu członków naszej społeczności dociera na kampus rowerem i hulajnogą. Specjalnie dla nich stworzono  program rywalizacji „Rowerem na Uczelnię”. Inicjatywa ta odbywa się we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim – uczelnią badawczą Trójmiasta wchodzącą w skład Związku Uczelni im. Daniela Fahrenheita. Ponad 250 pracowników PG dołączyło się do akcji i codziennie korzystało z ekologicznych środków transportu.

Doceniamy każdego kto wybiera przyjazną dla środowiska opcję dojazdu na PG

parking