Przejdź do treści

Nabór wniosków do dwóch programów dla naukowców PG | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-11-16

Nabór wniosków do dwóch programów dla naukowców PG

Technetium i Plutonium
Rozpoczął się nabór wniosków do dwóch programów stanowiących element realizacji zadań IDUB w zakresie jakości kształcenia studentów i doktorantów  - Plutonium i Technetium. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. koła naukowe oraz nauczyciele akademiccy opiekujący się szczególnie uzdolnionymi studentami.

Do 300 tysięcy złotych może uzyskać koło naukowe, które weźmie udział w konkursie w ramach programu Plutonium. Uzyskane dofinansowanie można przeznaczyć na prowadzenie i upowszechnianie badań naukowych, zakup drobnego sprzętu laboratoryjnego, lub aparatury badawczej czy modernizację laboratorium.

Wniosek o uzyskanie dofinansowania w programie może złożyć opiekun studenckiego koła naukowego , które istnieje co najmniej jeden rok akademicki przed datą ogłoszenia konkursu.

Zobacz szczegóły

Program Technetium wspiera mentoring nauczycieli akademickich, którzy opiekują się szczególnie uzdolnionymi studentami prowadzącymi działalność badawczą związaną z priorytetowymi obszarami badawczymi.  W ramach programu mentorzy mogą ubiegać się o sfinansowanie kosztów wynagrodzenia, kosztów związanych z upowszechnieniem badań czy zakupu sprzętu laboratoryjnego. Wysokość grantu w programie wynosi 25 tys. zł.

Zobacz szczegóły

Nabór konkursowy w obu programach trwa do 31 grudnia tego roku. 

219 wyświetleń