Przejdź do treści

Czeka na was ponad 3 tys. miejsc. Rekrutacja na studia II stopnia | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-01-08

Czeka na was ponad 3 tys. miejsc. Rekrutacja na studia II stopnia

Uśmiechnięci studenci
Od 11 stycznia można aplikować o przyjęcie na stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia. Na kandydatów czeka ponad 3 tysiące miejsc na 31 kierunkach.

Na studiach stacjonarnych II stopnia Politechnika Gdańska przygotowała 2940 miejsc na 31 kierunkach. Chętni do studiowania w trybie niestacjonarnym mają do dyspozycji 120 miejsc na 3 kierunkach. Do wyboru kandydaci mają również 9 kierunków prowadzonych w języku angielskim.

Najwięcej, bo aż 300 miejsc oferuje kierunek Budownictwo na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, 160 miejsc dostępnych jest dla kandydatów na studia magisterskie na kierunkach: Architektura, Automatyka, robotyka i systemy sterowania oraz Elektronika. Na pozostałych kierunkach liczba miejsc zamyka się w przedziale od 20 do 140.

Lista kierunków 

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 16.02, następnie do 19.02 należy dostarczyć potrzebne dokumenty. Pierwsze zajęcia w semestrze letnim odbędą się 22.02.

Z dniem 1 stycznia w wyniku połączenia Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa powstał na Politechnice Gdańskiej Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Osoby kandydujące na pierwszy rok studiów II stopnia na kierunek dotychczas prowadzony przez WM lub WOiO  będą studiować już na nowym wydziale. Jednak zasady rekrutacji jak i program studiów nie ulegają zmianie. 

Harmonogram i szczegóły rekrutacji 

FAQ 

503 wyświetleń