Telewizja śniadaniowa PG podczas Wirtualnego Dnia Otwartego - transmisja online | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-03-16

Telewizja śniadaniowa PG podczas Wirtualnego Dnia Otwartego - transmisja online

Baner studio
Na żywo wprost ze studia Politechniki Gdańskiej już dziś o godz. 9.00 podczas Wirtualnego Dnia Otwartego. Spotkania z ciekawymi ludźmi, wywiady i atrakcje, tylko w programie na żywo, z niezwykłego studia na Dziedzińcu Fahrenheita. Zapraszają prowadzący – gdańska dziennikarka i blogerka Katarzyna Michałowska oraz Maciej Dzwonnik, rzecznik prasowy PG. 

Pierwszymi gośćmi w studiu będą: prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz dyrektorzy najlepszych szkół średnich, które znalazły się na szczycie rankingu „Perspektywy” w 2021r. Wspólnie będą rozmawiać o tym jak zostać najlepszą szkołą w województwie. Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Waldemar Siwiński przedstawi w jaki sposób tworzone są coroczne rankingi i jakie kryteria brane są pod uwagę przy ocenie szkół. Potem nastąpi prezentacja wyników rankingu oraz wręczenie nagród.

O działalności studenckiej i idei samorządu studenckiego opowiedzą Karolina Matuszewska, przewodnicząca SSPG, a także Jakub Persjanow, zastępca ds. mediów i promocji.

Nie zabraknie też szybkich korepetycji matematycznych – sposoby efektywnego rozwiązywania zadań matematycznych na maturze zdradzi dr inż. Natalia Jarzębkowska z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.

W kolejnej części programu prowadzący porozmawiają o sportowych sukcesach i zwycięstwie uczelni w ubiegłorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski z Kazimierzem Rozwadowskim, zastępcą dyrektora Centrum Sportu Akademickiego. W studiu pojawią się też studenci reprezentujący różne sekcje sportowcem, a koszykarz Marcin Gortat przekaże sportowe pozdrowienia dla przyszłych studentów.

Gościem śniadaniowej telewizji PG będzie także Łukasz Ossowski, twórca oprogramowania Ivona Software i współtwórca technologii głosu Amazon Alexa używanego przez ponad 100 milionów osób. Absolwent PG opowie o swojej ścieżce rozwoju zawodowego po studiach.

Witold Bock, pomysłodawca i współtwórca Gdańskiego Aeropagu oraz Areny Idei - cyklicznych debat organizowanych w Europejskim Centrum Solidarności podzieli się z widzami swoją refleksją nad pięknem Gdańska i przedstawi argumenty, dlaczego nasze miasto jest świetnym miejscem do studiowania.

Program zakończy rozmowa o edukacji studentów oraz specjalnych programach naukowych dedykowanych wyłącznie paniom. Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", twórczyni akcji "Dziewczyny na politechniki" opowie, dlaczego to kobiety coraz częściej wybierają uczelnie techniczne wbrew stereotypom. 

Dla uważnych widzów przygotowaliśmy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Zachęcamy do oglądania programu, podczas którego pojawi się konkursowe pytanie, na które trzeba będzie jak najszybciej odpowiedzieć, a rozwiązanie przesłać mailowo do Działu Promocji.

Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej 


 

768 wyświetleń