Spotkanie przedstawicieli szkół doktorskich PG i GUMed-u | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-17

Spotkanie przedstawicieli szkół doktorskich PG i GUMed-u

szkoły doktorskie
Przedstawiciele władz szkół doktorskich Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego spotkali się, by omówić zasady funkcjonowania i organizacji kształcenia doktorantów, w ramach działań obu uczelni zmierzających do zwiększenia interdyscyplinarności.

Mając na względzie rozwój współpracy w ramach utworzonego w 2020 roku Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita,  5 maja 2021 odbyło się pierwsze spotkanie (w formule zdalnej) dyrekcji Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej oraz Pierwszej Szkoły Doktorskiej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas spotkania przedstawiono zasady funkcjonowania i organizacji szkół doktorskich na obu uczelniach i omawiano wyzwania związane z organizacją oceny śródokresowej oraz umiędzynarodowienia kształcenia, w tym toku kształcenia anglojęzycznego, które odbywa się na Politechnice Gdańskiej.

Poruszono również kwestie możliwości i wyzwań współpracy między szkołami, w ramach działań zmierzających do zwiększenia interdyscyplinarności.

W spotkaniu ze strony Politechniki Gdańskiej uczestniczyli:

1. prof. Michał Mrozowski - Dyrektor Szkoły Doktorskiej na PG,
  2. prof. Robert Jankowski - Zastępca dyrektora ds. kształcenia, jakości, PRK,
  3. prof. Maciej Bagiński - Zastępca dyrektora ds. rozwoju i internacjonalizacji,
  4. Marta Gurczyńska - Kierownik Biura Szkoły Doktorskiej,

ze strony Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego uczestniczyli:

1. prof. Jacek M. Witkowski - Dyrektor Pierwszej Szkoły Doktorskiej (PSzD),
  2. prof. Rafał Bartoszewski - Z-ca Dyrektora PSzD ds. nauk farmaceutycznych,
  3. prof. Michał Pikuła - Z-ca Dyrektora PSzD ds. nauk medycznych,
  4. Aleksandra Roman - Biuro Spraw Doktoranckich,
  5. Iga Leszczyńska - Biuro Spraw Doktoranckich.