Zamieszkaj w akademiku PG w roku akademickim 2021/2022. Kryteria, warunki, ceny | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-01

Zamieszkaj w akademiku PG w roku akademickim 2021/2022. Kryteria, warunki, ceny

Akademiki
Fot. Krzysztof Krzempek/PG
Przedstawiamy informacje dla obecnych i przyszłych studentów Politechniki Gdańskiej, którzy chcieliby ubiegać się o przyznanie miejsca w akademiku PG na kolejny rok akademicki. Studenci PG mogą składać wnioski w tej sprawie do niedzieli 6 czerwca, a osoby, które dopiero rozpoczną studia na PG, będą mogły wnioskować o pobyt w akademiku na przełomie lipca i sierpnia.

Jak co roku Politechnika Gdańska przygotowała zróżnicowaną ofertę dotyczącą możliwości zamieszkania w uczelnianych domach studenckich. Mogą z niej skorzystać zarówno przyszli studenci PG, jak również osoby będące już studentami uczelni. W przypadku tych pierwszych możliwość wnioskowania o miejsce pojawi się na przełomie lipca i sierpnia br., z kolei obecni studenci swoje elektroniczne wnioski (w systemie MojaPG) muszą złożyć do niedzieli 6 czerwca.

Uczelnia przygotowała łącznie 2,3 tys. miejsc rozlokowanych w 11 domach studenckich.

Kryteria przyznawania miejsc w akademikach PG

W kolejnym roku akademickim (2021/2022) kryteria przyznawanie miejsc nie uległy zmianie względem zasad obowiązujących obecnie.

Pierwszeństwo do przyznania miejsca mają zatem studenci, którzy w maju br. otrzymywali stypendium socjalne, a następnie osoby, które otrzymają najwięcej punktów obliczanych według wzoru, w którym kluczowy wpływ na otrzymaną liczbę punktów ma odległość uczelni od miejsca zamieszkania (nie ma ona jednak znaczącego wpływu na przyznany numer Domu Studenckiego).

Rozdziałem miejsc zajmuje się Komisja Stypendialna

Zakończony remont DS 5 i reorganizacja w DS 2

Do puli dostępnych akademików ponownie włączono wyremontowany w ostatnim czasie Dom Studencki nr 5 (ul. Wyspiańskiego 7) oraz tzw. DS 5 - Łącznik. Na studentów czekać tam będzie 250 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych.

Z kolei w Domu Studenckim nr 2 (przy ulicy Traugutta 115b) w nowym roku akademickim układ pokoi będzie zreorganizowany. Połowa dotychczasowych pokoi dwuosobowych (tj. 110 z 220) zostanie przekształcona na pokoje jednoosobowe, a docelowa liczba mieszkańców akademika znacznie się wówczas zmniejszy: z 440 do 330 osób (przy pełnym obłożeniu).

Wnioskowanie o pokój w przyznanym akademiku

Studenci mogą wnioskować o konkretny pokój w domu studenckim (dotyczy to również wspomnianego powyżej DS 2). Aby to zrobić, należy wydrukować, wypełnić, podpisać i zeskanować (lub zrobić wyraźne zdjęcie) odpowiedni wniosek, a następnie wysłać go mailowo w odpowiednim terminie (Załącznik nr 8G do „Regulaminu świadczeń dla studentów PG) do Rady Mieszkańców przyznanego akademika. Lista adresów mailowych dostępna jest na stronie Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.

Aktualizacja opłat za miejsce w akademiku

W nowym roku akademickim 2021/2022 wzrośnie wysokość obowiązkowej kaucji (z 300 do 400 zł), pobieranej na poczet ewentualnych napraw. Studenci, którzy otrzymają miejsce w I lub II etapie rozdziału miejsc (dot. obecnych studentów) zobowiązani są do uzupełnienia kaucji do dnia 31 lipca 2021 r.

Po raz pierwszy od 2017 r. zaktualizowany został również cennik opłat za możliwość zamieszkania w domu studenckim (ceny różnią się w zależności od wyboru domu studenckiego i rodzaju pokoju). Aktualna oferta cenowa dla osób zainteresowanych zamieszkaniem w akademiku PG dostępna jest TUTAJ

Zamieszkaj w akademiku PG podczas wakacji! Rozpoczęła się „Akcja Lato 2021”