Rozwój infrastruktury badawczej i dydaktycznej uczelni. Nowy nabór w konkursach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-07-13

Rozwój infrastruktury badawczej i dydaktycznej uczelni. Nowy nabór w konkursach

Mężczyzna nad mikroskopem
Modernizacja infrastruktury dydaktycznej uczelni, służącej nowoczesnej edukacji studentów oraz stworzenie infrastruktury badawczej, posiadającej wdrożony system sprawnego zarządzania, w której będą prowadzone badania naukowe na światowym poziomie to cel dwóch programów – Gdańsk Tech Core Edu Facilities i Gdańsk Tech Core Research Facilities. Właśnie ruszył nabór.

Gdańsk Tech Core Edu Facilities

Program  stanowi element wspierania realizacji zadań programu IDUB ze środków własnych uczelni w zakresie efektywnego wykorzystania posiadanej i planowanej kluczowej infrastruktury badawczej. Jego celem jest modernizacja infrastruktury dydaktycznej Politechniki Gdańskiej służącej nowoczesnej edukacji studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, zwłaszcza w priorytetowych obszarach badawczych (POB).

Adresaci programu

Wnioski o przyznanie dofinansowania infrastruktury laboratoryjnej mogą być składane przez kierowników jednostek organizacyjnych

Budżet oraz warunki finansowania projektu

Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 12 miesięcy.

W skład kosztów bezpośrednich projektu mogą wchodzić:

1) koszty zakupu sprzętu do celów dydaktycznych;

2) koszty niezbędnych modernizacji i adaptacji pomieszczeń służących celom dydaktycznym

Maksymalne dofinansowanie w ramach Programu kosztów bezpośrednich projektu wynosi 50%.

Koszty niezbędnych modernizacji i adaptacji pomieszczeń nie mogą przekroczyć 50% kosztów bezpośrednich.

Termin składania wniosków

Nabór w programie będzie trwał od 12.07.2021 do 15.09.2021 r.

Jak aplikować?

Środki finansowe w programie przyznawane są w trybie konkursowym. Konkurs ogłasza prorektor ds. organizacji i rozwoju,

Wnioski należy składać drogą elektroniczną pod adres granty@pg.edu.pl do Zespołu ds. realizacji projektu IDUB, oryginał wniosku należy wysłać pocztą wewnętrzna do Działu Projektów.

Gdańsk Tech Core Research Facilities

Program stanowi element wspierania realizacji zadań programu IDUB ze środków własnych Uczelni w zakresie efektywnego wykorzystania posiadanej kluczowej infrastruktury badawczej. Celem Programu jest stworzenie infrastruktury badawczej, zwłaszcza w priorytetowych obszarach badawczych (POB), posiadającej wdrożony sprawny system zarządzania, w której prowadzone będą badania naukowe i aplikacyjne na najwyższym poziomie światowym.

Budżet oraz warunki finansowania projektu

Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 18 miesięcy.

W skład kosztów bezpośrednich projektu mogą wchodzić:

1) koszty zakupu aparatury dla uzyskania funkcjonalnej kompletności infrastruktury badawczej;

2) koszty niezbędnych modernizacji i adaptacji pomieszczeń.

Maksymalne dofinansowanie kosztów bezpośrednich projektu wynosi 50% kosztów wymienionych w przy czym koszty niezbędne do modernizacji i adaptacji pomieszczeń nie mogą przekroczyć 50% całości dofinansowania.

Pierwszeństwo w przydziale środków mają infrastruktury uznane za kluczowe w ramach programu Silicium Supporting Core R&D Research Facilities.

Termin składania wniosków

Nabór w programie będzie trwał od 12.07.2021 do 15.09.2021 r.

Adresaci programu

Wnioski o przyznanie dofinansowania infrastruktury badawczej mogą być składane przez kierowników jednostek organizacyjnych, w tym laboratoriów i zespołów badawczych, oraz koordynatorów centrów POB.

Jak aplikować?

• Środki finansowe w Programie przyznawane są w trybie konkursowym. Konkurs ogłasza prorektor ds. organizacji i rozwoju
  • Wnioski należy składać drogą elektroniczną pod adres granty@pg.edu.pl do Zespołu ds. realizacji projektu IDUB, oryginał wniosku należy wysłać pocztą wewnętrzna do Działu Projektów.

Dodatkowe Informacje

Więcej o Programach Wspierających w ramach IDUB