„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 4 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-28

„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 4

Grafika z napisem Nauka praktyczna
W ramach nowego cyklu popularnonaukowego „Nauka Praktyczna” w radiu TOK FM, w środy tuż po godz. 21.00 redaktor Karolina Głowacka rozmawia z naukowcami Politechniki Gdańskiej. 

Technologia przechowywania energii jest kluczowa dla rozwoju energetyki odnawialnej korzystającej ze słońca i wiatru. Jednocześnie nie jest to sprawa prosta. Trudności z efektywnym przechowywaniem energii towarzyszą nam od początku korzystania z prądu. W kolejnym odcinku audycji "Nauka Praktyczna" prof. Piotr Jasiński z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki opowie o tym, tym dlaczego magazynowanie energii nie jest prostą sprawą i jakich postępów udało się dokonać w ostatnich latach i jaka czeka nas najbliższa przyszłość? 

Zapraszamy do słuchania audycji 29 września tuż po godzinie 21.00 na antenie TOK FM.

Trzy poprzednie odcinki w formie podcastu dostępne są na stronie tok.fm 


W ramach cyklu „Nauka Praktyczna, przez osiem kolejnych śród Karolina Głowacka rozmawiać będzie z przedstawicielami centrów naukowych i badawczo -wdrożeniowych PG: Centrum BioTechMedCentrum EkoTechCentrum Materiałów PrzyszłościCentrum Technologii CyfrowychCentrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

W 2020 r. na antenie Radia Gdańsk zrealizowany został cykl audycji popularnonaukowych z udziałem naukowców PG pt. „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”. Poszczególne odcinki można odsłuchać na kanale Politechnik Gdańskiej w serwisie You Tube.

84 wyświetleń