Budżet obywatelski Politechniki Gdańskiej 2022 – zwycięskie projekty | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-23

Budżet obywatelski Politechniki Gdańskiej 2022 – zwycięskie projekty

Kolorowa grafika
Łąka kwietna, nasadzenia drzew i krzewów owocowych, instalacja fotowoltaiczna, klimatyzacja, dystrybutor wody oraz miejsca do siedzenia dla studentów – te projekty zdobyły największą liczbę głosów i zostały zakwalifikowane do realizacji w ramach VI edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej.

W tegorocznej edycji BO PG do głosowania dopuszczonych zostało 8 projektów pracowniczych i 6 studenckich. Na projekty pracownicze oddanych zostało 1116 głosów, a na projekty studenckie 1809 głosów.

Projekty pracownicze, które uzyskały najwięcej głosów i zostały zakwalifikowane do realizacji:

Projekty studenckie, które uzyskały najwięcej głosów i zostały zakwalifikowane do realizacji:

Realizacja projektów będzie możliwa dzięki decyzji prof. Krzysztofa Wilde, rektora PG o zwiększeniu  o ponad 92 tys. zł kwoty przeznaczonej na finansowanie projektów w tej edycji BO. Łączny koszt projektów pracowniczych przeznaczonych do realizacji to 426,2 tys. zł, a studenckich ok. 166,7 tys. zł (planowana kwota wyniosła 350 tys. zł na projekty pracownicze i 150 tys. zł na projekty studenckie). Projekty zostaną wpisane do budżetu Politechniki Gdańskiej i mają zostać zrealizowane do końca 2022 r.

W ramach poprzednich pięciu edycji BO PG do realizacji przeznaczonych zostało łącznie 15 projektów pracowniczych i 18 projektów studenckich. Na ich realizację przeznaczono w sumie 2,5 miliona złotych. Obecnie realizowane są zadania z BO PG 2021 – ze stanem zaawansowania poszczególnych projektów można zapoznać się na stronie internetowej BO PG.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła budżet obywatelski.

Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie.

Więcej o BO PG