Polonium i Francium – programy wspierające doktorantów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-15

Polonium i Francium – programy wspierające doktorantów

Badacz
Stypendia uzupełniające dla szczególnie uzdolnionych doktorantów z zagranicy oraz stypendia projakościowe dla wyróżniających się uczestników Szkoły Doktorskiej to oferta wsparcia w programach Polonium i Francium. Nabór w konkursach trwa tylko do 16 stycznia.

Nabór wniosków w II konkursie Polonium International Doctoral Fellowships

W ramach programu Polonium przyznawane są stypendia uzupełniające szczególnie uzdolnionym doktorantom z zagranicy.

Adresaci stypendium to cudzoziemcy i osoby posiadające obywatelstwo polskie, którzy odbyli poza Polską co najmniej jeden pełny cykl kształcenia (I i/lub II stopień) w ramach studiów wyższych, zostali przyjęci do Szkoły Doktorskiej i rozpoczynają naukę na I roku.

Warunki finansowania

• Stypendium w programie wynosi maks. 5 000 PLN  brutto/mies. i przyznawane jest na okres maks. 24 mies., z możliwością wydłużenia do maks. 48 mies.

Termin naboru

Nabór wniosków w programie będzie prowadzony w terminie od 14.12.2021 do 16.01.2022, godz. 23.59.

Jak aplikować?

• Do wniosku należy dołączyć: list motywacyjny zawierający krótki plan badawczy.
  • Wnioski należy składać w wersji elektronicznej do Biura Szkoły Doktorskiej pod adres polonium@pg.edu.pl w tytule maila należy podać POLONIUM oraz imię i nazwisko, rok i skrót dyscypliny kształcenia.

Dokumenty można znaleźć na stronie Polonium

Nabór wniosków w II konkursie Francium Supporting Outstanding Doctoral Candidates

W ramach programu Francium przyznawane są stypendia projakościowe wyróżniającym się uczestnikom Szkoły Doktorskiej, w szczególności prowadzącym badania we współpracy międzynarodowej.

Adresaci stypendium

O stypendium mogą się starać uczestnicy Szkoły Doktorskiej po ukończeniu I roku studiów.

Warunki finansowania

• Stypendium projakościowe w wysokości 2 000 PLN miesięcznie, jest finansowane poprzez Własny Fundusz Stypendialny PG i przyznawane na okres 12 mies. – na dany rok akademicki.

Termin naboru

Jak aplikować?

• Do wniosku należy dołączyć potwierdzenia osiągnięć
  • Wnioski należy składać w wersji elektronicznej do Biura Szkoły Doktorskiej pod adres francium@pg.edu.pl w tytule maila należy podać: FRANCIUM oraz imię i nazwisko, rok i skrót dyscypliny kształcenia. Wnioski wysyłane na inny adres email szkoły nie będą rozpatrywane.

Dokumenty można znaleźć na stronie Francium