Molybdenum Startup School. Sprawdź swój pomysł i weź udział w programie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-10

Molybdenum Startup School. Sprawdź swój pomysł i weź udział w programie

Niebieska grafika z napisem Molybednum
Molybdenum Startup School to program, który pomaga rozwinąć kompetencje z zakresu przedsiębiorczości i jest skierowany zarówno do studentów, doktorantów, jak i pracowników naukowych i administracyjnych.

Osią programu Molybdenum, realizowanego w projekcie pod nazwą Szkoły Startup, są dwa cykliczne programy startupowe:

1.      warsztatowo-szkoleniowy program Startup School I pn. „Sprawdź swój pomysł”,

2.      program grantowy Startup School II pn. „Rozwiń skrzydła”.

Program “Sprawdź swój pomysł” to  8-tygodniowe warsztaty z zakresu podstaw przedsiębiorczości. W trakcie udziału w programie szkoleniowym zespół uczestników zostaje objęty opieką Trenerów oraz wsparciem Mentorów i Ekspertów w zakresie indywidualnych konsultacji pomysłów oraz modeli biznesowych.

Na koniec każdej edycji etapu szkoleniowego jego uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty na wydarzeniu typu Demo Day.

Zobacz tematy szkolenia

Aktualnie rozpoczyna się nabór w trybie konkursowym do 1. edycji programu „Sprawdź swój pomysł”. Osoby zainteresowane uczestnictwem zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową oraz do przesłania wniosku o udział w programie w terminie do 27. marca br.

Do kogo skierowany jest program Startup School I?

• Adresatami programu są studenci, doktoranci i pracownicy oraz absolwenci Politechniki Gdańskiej.
  • Mniejszościowy udział w zespołach biorących udział w konkursach mogą stanowić studenci, doktoranci lub pracownicy innych uczelni wchodzących w skład Związku im. Daniela Fahrenheita, a w uzasadnionych przypadkach również inne osoby.

Dokumentacja konkursowa dla trwającego naboru

Więcej informacji o programie