Blisko pięć tysięcy miejsc czeka na kandydatów na studia na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-16

Blisko pięć tysięcy miejsc czeka na kandydatów na studia na PG

Grupa uśmiechniętych studentów
35 kierunków na 8 wydziałach i prawie 5 tysięcy miejsc przygotowano dla kandydatów na studia na Politechnice Gdańskiej. Właśnie rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja na studia I stopnia na rok akademicki 2022/2023. Nowością w tym roku będzie kierunek technologie wodorowe i elektromobilność.

Politechnika Gdańska jest 3. uczelnią techniczną w kraju według rankingu Perspektywy 2021, a także najpopularniejszą wśród kandydatów na studia według rankingu MEiN.

Dla przyszłych studentów na studiach pierwszego stopnia uczelnia przygotowała 4,8 tys. miejsc.

Nowością w tegorocznej ofercie studiów jest kierunek technologie wodorowe i elektromobilność. Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w Polsce, która będzie łączyła na jednym kierunku zagadnienia związane z technologią wodorową oraz elektromobilnością.

W ofercie studiów stacjonarnych I stopnia jest łącznie 35 kierunków, w tym:

• 6 kierunków prowadzonych w języku angielskim (inżynieria danych, zarządzanie, architektura, energetyka, mechanika i budowa maszyn oraz zielone technologie),
  • 4 kierunki międzywydziałowe (energetyka, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, inżynieria danych),
  • 2 kierunki międzyuczelniane (chemia budowlana – z Politechniką Łódzką i Akademią Górniczo-Hutniczą oraz inżynieria mechaniczno-medyczna – z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym).

Wykaz kierunków

Jak zostać studentem Politechniki Gdańskiej?

Na PG proces rekrutacji rozpoczął się 16 maja i potrwa do 10 lipca (z wyjątkiem kierunku architektura, na który rekrutacja jest możliwa tylko do 1 czerwca).

Sprawdź harmonogram

Kandydaci mogą rejestrować się poprzez system e-Rekrutacja (kandydat uzupełnia dane osobowe, kontaktowe i wyniki maturalne, wybiera nabór i kierunki, którymi jest zainteresowany, wnosi opłatę rekrutacyjną i dodaje skany dokumentów).

Politechnika Gdańska oferuje kandydatom możliwość potwierdzania swoich danych za pomocą profilu zaufanego. Ta opcja zwalnia kandydata z obowiązku osobistego składania dokumentów rekrutacyjnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z komisją rekrutacyjną

W przypadku pytań dotyczących rekrutacji można kontaktować bezpośrednio z komisjami rekrutacyjnymi poszczególnych wydziałów. Kandydaci będą mieli możliwość skorzystania z Centrum Rekrutacyjnego Politechniki Gdańskiej, które zostanie otwarte 11 lipca i będzie się mieściło w Gmachu Głównym PG w sali nr 155 [budynek nr 1 na mapie kampusu].

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć w zakładce FAQ.

Więcej o rekrutacji