Warsztaty dotyczące różnic kulturowych – ostatnie dni zapisów | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-01

Warsztaty dotyczące różnic kulturowych – ostatnie dni zapisów

Ladies
Dział Współpracy Międzynarodowej zaprasza pracowników dydaktycznych do udziału w warsztatach z różnic kulturowych i szoku kulturowego organizowane w ramach projektu "Hej, wszystko OK?". Zapisy na zajęcia potrwają od 1 do 24 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisz się na warsztaty  (zapisy tylko do 24 lutego)


O warsztatach

Od połowy września 2022 roku na Politechnice Gdańskiej realizowany jest projekt pt. "Hej, wszystko OK?", dofinansowany z programu "Welcome to Poland" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Jego głównym celem jest wsparcie szeroko rozumianego dobrostanu emocjonalnego pracowników i studentów. Jednym z działań w ramach projektu są warsztaty z różnic kulturowych i szoku kulturowego dla pracowników dydaktycznych, które mają pomóc wykładowcom efektywnie prowadzić zajęcia w grupach międzykulturowych. Spotkania poprowadzi Anna Modrzejewska - Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

W poprzedniej edycji programu "Welcome to Poland" w podobnych warsztatach z różnic kulturowych i szoku kulturowego uczestniczyło 60 pracowników administracyjnych PG. Ponad 90% z nich oceniło zajęcia jako "bardzo dobre", a 100% poleciłoby udział w nich innym pracownikom. Tym bardziej zachęcamy do udziału w najbliższych, marcowych warsztatach. 


Kto może wziąć udział w warsztatach?

Warsztaty są skierowane głównie do pracowników dydaktycznych, którzy prowadzą zajęcia ze studentami i doktorantami zagranicznymi (anglojęzycznymi i polskojęzycznymi). Pozostali pracownicy (naukowi, administracyjni) zainteresowani udziałem w zajęciach również mogą się zapisywać, ale na listę rezerwową (pod warunkiem, że nie uczestniczyli w podobnych warsztatach w roku 2021). Udział pracowników naukowych i administracyjnych w zajęciach będzie możliwy w miarę dostępności miejsc.  

​​​​​Warsztaty były pierwotnie zaplanowane na listopad 2022 roku, ale z przyczyn niezależnych musiały być przełożone na 2023 rok. Pracownicy, którzy zapisali się na zajęcia w ubiegłym roku i wciąż są zainteresowani udział w spotkaniach nie muszą zapisywać się po raz drugi (otrzymają maila z Działu Współpracy Międzynarodowej z pytaniem, w którym terminie marcowym chcieliby wziąć w zajęciach). 


Kiedy będą odbywać się warsztaty?

Zapisując się na zajęcia pracownik wybiera jedną z czterech grup. Terminy zajęć dla poszczególnych grup: 
grupa I: 6,13, 20 i 27 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa II: 7,14, 21 i 28 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa III: 9, 16, 23 i 30 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)
grupa IV: 10,17, 24 i 31 marca w godzinach 9:00-13:00 (4 zajęcia po 4 godziny)


Więcej informacji o warsztatach z różnic kulturowych i szoku kulturowego można znaleźć na stronie projektu.


W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu mailowego z Działem Współpracy Międzynarodowej pod adresem wellbeing@pg.edu.pl

145 wyświetleń