„We need to talk about impact” – trwa międzynarodowa konferencja EUA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-13

„We need to talk about impact” – trwa międzynarodowa konferencja EUA

Gmach Główny
Na Politechnice Gdańskiej trwa doroczna międzynarodowa konferencja European University Association (EUA), której uczestnikami są rektorzy kilkuset uczelni z 40 krajów. Tematem wiodącym jest oddziaływanie uniwersytetów na otaczające je środowisko społeczno-biznesowe i kształtowanie przez nie kluczowych zasad w czasach wielkich zmian czy kryzysu.

European University Association (EUA) reprezentuje ponad 850 uniwersytetów w 49 krajach Europy. Odgrywa kluczową rolę w procesie bolońskim i wpływa na politykę Unii Europejskiej w zakresie szkolnictwa wyższego, badań i innowacji. Przedstawiciele EUA co roku spotykają się na konferencji, organizowanej przez jedną z uczelni członkowskich. Politechnika Gdańska jest pierwszą polską uczelnią należącą do stowarzyszenia, która organizuje takie doroczne spotkanie.

Gośćmi Politechniki Gdańskiej są przedstawiciele wiodących uczelni wyższych z krajów Unii Europejskiej, ale także Wielkiej Brytanii, Turcji, Islandii, Gruzji czy Ukrainy.

Podczas tradycyjnych i interaktywnych sesji uczestnicy dyskutują celowości rankingów międzynarodowych, dążeniu uczelni do jak najwyższej jakości nauki i dydaktyki, ich wkładzie  w ekologię i działania w ramach celów zrównoważonego rozwoju, a także kluczowej roli w innowacjach oraz wsparciu naukowców w ich pracach badawczych.

Zobacz szczegółowy program

Mapa kampusu

Dzień przed rozpoczęciem konferencji, 19 kwietnia, odbyło się walne zgromadzenie, podczas którego został wybrany nowy prezydent EUA na kadencję 2023-2027 oraz pięciu nowych członków zarządu Stowarzyszenia.

Przewodniczącym zespołu organizującego konferencję na Politechnice Gdańskiej jest prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwojuPartnerem konferencji jest Polpharma S.A. oraz Santander Universidades.