Wychowankowie Szkoły Startup zaprezentowali się na PG po raz trzeci. Jesienią kolejny nabór | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-06-28

Wychowankowie Szkoły Startup zaprezentowali się na PG po raz trzeci. Jesienią kolejny nabór

Kamil Szefler i Oskar Gutowski z zespołu EduBoost z drugiej edycji programu Startup School One, prowadzący trzeciego Demo Day Szkoły Startup na PG. Fot. Aleksandra Łada
Kamil Szefler i Oskar Gutowski z zespołu EduBoost z drugiej edycji programu Startup School One, prowadzący trzeciego Demo Day Szkoły Startup na PG. Fot. Aleksandra Łada
Osiem zespołów startupowych i dwie godziny prezentacji projektów w formie pitchingów przed publicznością – za nami finał trzeciej edycji programu Szkoły Startup PG „Sprawdź swój pomysł”, czyli Demo Day Startup School One vol. 3. Z kolei już jesienią rozpocznie się nabór do czwartej edycji programu „Sprawdź swój pomysł” oraz do Startup School Two pn. „Rozwiń skrzydła”.

Podczas wydarzenia, które odbyło się 15 czerwca na Politechnice Gdańskiej, zespoły startupowe, które ukończyły trzecią edycję programu Startup School One, miały do dyspozycji pięć minut na scenie na prezentację projektu, nad którym pracowały ostatnie 3 miesiące podczas cyklu szkoleniowego. Następnie każdy z zespołów odpowiadał na pytania od publiczności. 

– Głównym celem programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł” jest badanie potencjału biznesowego pomysłów zgłaszanych przez zespoły startupowe. Spostrzeżeniem wartym odnotowania jest zgodność ocen trenerów prowadzących program oraz ocen publiczności uczestniczącej w Demo Day w odniesieniu do pomysłów o największym potencjale – podsumowuje Robert Bajko, kierownik projektu Szkoła Startup. 

Publiczność otrzymała anonimowe ankiety, w których mogła ocenić prezentujące się zespoły pod względem 3 kryteriów: innowacyjności pomysłu, jakości prezentacji oraz potencjału do dalszego rozwoju. Na podstawie ponad 50 wypełnionych ankiet zespoły z najwyższymi notami - wyniki w tabeli poniżej.

Rozwój kompetencji biznesowych zespołów startupowych

Podczas 3. edycji programu Startup School One została nawiązana współpraca z Fundacją Rozwoju Interim Managementu. Zespoły ze Szkoły Startup miały możliwość skorzystać z konsultacji z opiekunami biznesowymi, którzy reprezentują różne branże i posiadają bogate doświadczenia managerskie. W jesiennej edycji programu szkoleniowego opiekunowie biznesowi będą również towarzyszyć zespołom, oferując swoje doradztwo i dzieląc się wiedzą.

Nowe elementy podczas Demo Day

Trzecia edycja podsumowania cyklu szkoleniowego Szkoły Startup została po raz pierwszy poprowadzona przez absolwentów poprzedniej edycji programu – zespół EduBoost, czyli Kamila Szeflera i Oskara Gutowskiego. Zaprezentowali oni m.in. aktualny stan swojego projektu, na kilka miesięcy przed międzynarodowym konkursem dla startupów Stage Two, na którym w październiku w Brerlinie EduBoost będą reprezentować Politechnikę Gdańską. 

Wydarzenie rozpoczęła prezentacja inspiracyjna Wojciecha Białeckiego, prezesa spółki spin-off PG W2H2 – Produktem spółki jest reaktor do pirolizy odpadów, który w ostatnich miesiącach został nagrodzony mianem Polskiego Produktu Przyszłości, zaś spółka otrzymała wyróżnienie „Orła Innowacyjności” w plebiscycie dziennika „Rzeczpospolita”.   

Nowe nabory

Już z początkiem kolejnego roku akademickiego rozpocznie się nabór do czwartej edycji programu „Sprawdź swój pomysł” (SSI-04). Również jesienią wystartuje program drugi czyli Startup School Two pn. „Rozwiń skrzydła”, w którym zakwalifikowane zespoły startupowe otrzymają 6-miesięczną opiekę mentorską oraz grant w wysokości 50 tys. zł. na dalszy rozwój pomysłu. Do etapu drugiego będą mogli startować dotychczasowi absolwenci programów Szkoły oraz zespoły, które ukończyły analogiczne programy szkoleniowe. Szczegółowe informacje będą pojawiały się na stronie pg.edu.pl/startup oraz w mediach społecznościowych Centrum Transferu Technologii.

171 wyświetleń