Nabór wniosków w II konkursie Uranium Supporting Cooperation With High Schools | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-09

Nabór wniosków w II konkursie Uranium Supporting Cooperation With High Schools

Uranium
Celem Programu jest wspieranie współpracy uczelni ze szkołami średnimi, głównie spoza Trójmiasta, wyłaniającymi najzdolniejszych absolwentów jako przyszłych studentów Politechniki Gdańskiej, w szczególności na kierunkach powiązanych z tematyką badawczą Centrów POB. Drogą do osiągnięcia celu są granty dla pracowników PG koordynujących współpracę uczelni z wybraną szkołą średnią.
Budżet i warunki realizacji projektu
  • Wysokość grantu w programie Uranium wynosi maksymalnie 30 000 PLN, a okres jego realizacji jest nie dłuższy niż 12 miesięcy.
  • Wnioski o przyznanie grantu mogą być składane przez pracowników dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych Politechniki Gdańskiej.

Regulamin programu URANIUM, wzór wniosku o przyznanie grantu oraz wzór sprawozdania z realizacji grantu stanowią załączniki do Zarządzenia Rektora PG nr 69/2021 z 29 listopada 2021 r.

Jakie kategorie kosztów można zaplanować w projekcie?

W skład kosztów mogą wchodzić m.in.:

• wynagrodzenie dla kierownika grantu, wypłacane w postaci dodatku do wynagrodzenia zasadniczego, z uwzględnieniem zasad obowiązującego Regulaminu wynagradzania pracowników PG;
  • wydatki ponoszone na realizację współpracy ze szkołą średnią, w tym wynagrodzenia dla osób prowadzących zajęcia.
Jak aplikować?
  • Nabór wniosków będzie trwał od 9 grudnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r. do godz. 23:59.
  • Wnioski należy składać drogą elektroniczną na adres uranium@pg.edu.pl. Oryginał wniosku należy złożyć w Dziale Kształcenia.
  • Do wniosku należy załączyć deklarację woli współpracy ze strony dyrektora szkoły średniej w formie projektu umowy o współpracy lub listu intencyjnego.