Nabór wniosków w III konkursie stypendialnym Polonium International Doctoral Fellowships (17.10 - 01.11) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-17

Polonium

Uwaga

Zgodnie z decyzją rektora i wprowadzeniem nowego regulaminu programu POLONIUM nie będzie możliwości przedłużenia otrzymywania stypendium POLONIUM przyznanego laureatom konkursów z r.a. 2020/2021 i 2021/2022. Osoby takie, jako doktoranci wyższych lat, będą mogli starać się o uzyskanie stypendium w ramach programu FRANCIUM, na które nabór również wkrótce zostanie ogłoszony.

Nastąpi aktualizacja regulaminu.

Adresaci programu

Wnioski o przyznanie stypendium uzupełniającego mogą składać wyłącznie osoby przyjęte do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, rozpoczynające kształcenie na pierwszym roku, których opiekunem naukowym jest pracownik Politechniki Gdańskiej, i którzy nie byli wcześniej doktorantami studiów doktoranckich na Politechnice Gdańskiej.

Warunki finansowania

• Stypendium w programie wynosi maksymalnie 2 500 PLN  brutto miesięcznie i przyznawane jest na okres maksymalnie 12 miesięcy.
  • Wypłata stypendium może się rozpocząć dopiero po rozstrzygnięciu konkursu oraz uzyskaniu statusu doktoranta, tj. po przyjeździe do Polski, okazaniu oryginałów dokumentów stanowiących podstawę przyjęcia do szkoły, złożeniu ślubowania i oświadczeń koniecznych do wypłaty stypendium doktoranckiego oraz wpisaniu na listę doktorantów.
  • Stypendia wypłacane będą wyłącznie przelewami na konto wskazane przez doktoranta w systemie informatycznym uczelni MojaPG.

Termin naboru

Jak aplikować?

• Nabór wniosków w programie będzie prowadzony w terminie od 17 października 2022 r. do 1 listopada 2022, godz. 23.59. Liczy się data i godzina wpływu maila na skrzynkę polonium@pg.edu.pl. W przypadku, gdy doktorant z przyczyn obiektywnych rozpoczyna kształcenie w Szkole Doktorskiej później niż 1 listopada, może złożyć wniosek o przyznanie stypendium uzupełniającego w ciągu 1 miesiąca od daty rozpoczęcia kształcenia
  • Wniosek powinien zostać podpisany przed złożeniem i wysłany z politechnicznej skrzynki email doktoranta w domenie @student.pg.edu.pl lub @pg.edu.pl.
  • Wnioski (z wymaganymi podpisami) należy składać w wersji elektronicznej (format pdf) do Biura Szkoły Doktorskiej pod adres polonium@pg.edu.pl. W tytule maila prosimy podać nazwę programu: POLONIUM oraz imię i nazwisko, rok i skrót dyscypliny kształcenia. Wnioski wysyłane na inny adres email szkoły nie będą rozpatrywane.