Nabór wnioksów w III edycji programu Francium Supporting Outstanding Doctoral Candidates | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-12-02

Francium
W ramach programu przyznawane są stypendia projakościowe wyróżniającym się uczestnikom Szkoły Doktorskiej, w szczególności doktorantom prowadzącym badania we współpracy międzynarodowej.

Adresaci stypendium

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać uczestnicy Szkoły Doktorskiej roku drugiego, trzeciego lub czwartego, spełniający warunki minimalne tj:

- dla wszystkich wnioskodawców:

a) pozytywna opinia promotora dotycząca postępów w pracy badawczej;

-  dla doktorantów trzeciego i czwartego roku Szkoły Doktorskiej:

a) posiadanie w swoim dorobku naukowym przynajmniej jednego artykułu naukowego opublikowanego lub manuskryptu zaakceptowanego do druku w czasopiśmie indeksowanym w Scopus lub Web of Science, w którym doktorant jest autorem pierwszym lub drugim, który powstał po rozpoczęciu kształcenia i jest powiązany merytorycznie z przyszłą rozprawą doktorską,

b) dołączenie do aplikacji oświadczenia doktoranta o merytorycznym powiązaniu artykułu

Wnioski mogą być także składane przez doktorantów po czwartym roku, którzy uzyskali przedłużenie kształcenia w Szkole Doktorskiej, a wcześniej wypłata ich stypendiów projakościowych została zawieszona.

Warunki finansowania

• Stypendium naukowe projakościowe w Programie wynosi 2 500 PLN miesięcznie.
  • Stypendium przyznawane jest na okres 12 miesięcy – na dany rok akademicki. W przypadku gdy konkurs ogłaszany jest w trakcie roku akademickiego, stypendium wypłacane jest z wyrównaniem od października tego roku akademickiego.
  • Stypendia wypłacane są wyłącznie przelewami na konto wskazane przez doktoranta w systemie informatycznym uczelni MojaPG.

Uwaga

W konkursie brane są pod uwagę wyłącznie publikacje w języku angielskim lub innym języku kongresowym, z wyłączeniem prac opublikowanych w następujących wydawnictwach z grupy tzw. „Business Model Open Access”BioMed Central, Copernicus Publications, Dove Medical Press, Frontiers, Hindawi, MDPI, Open Library of Humanities, PLOS, International Business Information Management Association, jak również w czasopiśmie European Research Studies Journal.

Termin naboru

Jak aplikować?

• Nabór wniosków w programie będzie prowadzony w terminie od 5 do 18 grudnia 2022, godz. 23.59. Liczy się data i godzina wpływu maila na skrzynkę francium@pg.edu.pl
  • Wniosek powinien zostać podpisany przez doktoranta i promotora przed jego złożeniem i wysłany z politechnicznej skrzynki email doktoranta w domenie @student.pg.edu.pl lub @pg.edu.pl. Do wniosku należy dołączyć wymagane przez regulamin załączniki.
  • Do wniosku należy dołączyć potwierdzenia osiągnięć wskazanych we wniosku, w tym wydruki tzw. fiszek z systemu MojaPG (profil Nauka > zakładka Prace N-B) dotyczących publikacji naukowych.
  • Wniosek powinien zostać zaopiniowany przez promotora Wnioskodawcy, przed złożeniem.
  • Wnioski (z wymaganymi podpisami i załącznikami) należy składać w wersji elektronicznej (format pdf) do Biura Szkoły Doktorskiej pod adres francium@pg.edu.pl. W tytule maila prosimy podać nazwę programu: FRANCIUM oraz imię i nazwisko, rok i skrót dyscypliny kształcenia. Wnioski wysyłane na inny adres email szkoły, nie będą rozpatrywane.