Piknik Młodego Naukowca | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-11

Piknik Młodego Naukowca

PMN
Za nami już II Dzień Młodego Naukowca na Politechnice Gdańskiej. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Zespół Młodych Naukowców i zrealizowane w ramach Strategii HR PG na lata 2022–2025.

Piknik rozpoczął się prelekcją „Od Apollo do Artemis” Przemysława Mieszko Rudźa – popularyzatora astronomii,  który w l. 2016–2023 był ekspertem Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedzialnym za edukację kosmiczną. Opowiadał on o okolicznościach zdobycia Srebrnego Globu i planach jego kolonizacji. Po prelekcji studenci z koła naukowego SimLE opisali swoje przygotowania do realizacji projektu eksperymentalnego, biorącego udział w międzynarodowym programie REXUS/BEXUS.

Podczas panelu dyskusyjnego na pytania młodych naukowców odpowiadał prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju. Rozmowa dotyczyła m.in. programów IDUB, ewaluacji pracowników, work-life balance, czyli zagadnień i pytań, które uczestnicy zadali podczas rejestracji.

Następnie uczestnicy zapoznali się z działalnością 2 kół naukowych: Astrofizyczne Koło Naukowe PG oraz Koło Naukowe SimLE, a dzięki uprzejmości Centrum Sportu Akademickiego mogli też skorzystać z atrakcji sportowych.

Pod koniec Pikniku Młodego Naukowca dołączyli również przedstawiciele Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji z Wielkopolski na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych. Delegacja spotkała się, by wymienić dobre praktyki dotyczące podejmowanych aktywności skierowanych do studentów, absolwentów oraz pracodawców.

Dodatkowe informacje (w tym fotorelacja) znajdują się na stronie Biura Młodych Naukowców.