Nabór w nowym programie Ferrum | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-01

Nabór w nowym programie Ferrum

Ferrum

Celem Programu jest podniesienie jakości kształcenia na studiach magisterskich oraz w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej, w wyniku zwiększenia udziału renomowanych naukowców z ośrodków zagranicznych w procesie dydaktycznym na tych studiach, w formie wykładów monograficznych i seminariów.

Dla kogo?

Wnioskodawcą może być dziekan wydziału w przypadku wniosków dotyczących kształcenia na studiach drugiego stopnia prowadzonych na tym wydziale oraz dyrektor szkoły doktorskiej w przypadku wniosków dotyczących kształcenia w tej szkole.

Co można zyskać?

W ramach Programu jest możliwe uzyskanie finansowania kosztów przyjazdu i pobytu na uczelni renomowanych naukowców z ośrodków zagranicznych prowadzących podczas krótkoterminowego pobytu 15 lub 30 godzin zajęć dydaktycznych na studiach II stopnia lub w szkole doktorskiej. Przyjmuje się, że minimalna liczba 15 godzin może być realizowana przez nie dłużej niż 10 dni, a maksymalna 30 godzin, przez nie dłużej niż 20 dni

Finansowanie kosztów stażu ma charakter ryczałtowy i obejmuje:

• Koszt podróży i pobytu (zakwaterowanie i diety pobytowe) wykładowcy, według kosztorysu stanowiącego niezbędny element wniosku, przy czym maksymalne finansowanie nie może przekroczyć kwoty 25 000 PLN.
  • Finansowanie podróży i zakwaterowania następuje według poniesionych kosztów rzeczywistych, natomiast diety pobytowe finansowane są w wysokości 400 PLN/dzień pobytu.

Realizacja

Na etapie realizacji przyznanego projektu należy zarejestrować przyjazd zagranicznego naukowca w systemie MOJA PG -  pracownik/przyjazdy.

Jak i kiedy składać wniosek o dofinansowanie?

Nabór wniosków jest w trybie ciągłym z terminem końcowym ich składania do 30 czerwca, przy założeniu realizacji pobytu wykładowcy w kolejnym roku akademickim. Możliwe jest także składanie wniosków w trybie ciągłym do 30 września danego roku, z zachowaniem limitu rocznego określonego w § 2 ust. 4 regulaminu.
Wniosek składany jest drogą elektroniczną poprzez moduł Granty.

Dokumentacja