Program Ferrum Enhancing International Dimension of Research-Oriented Learning stanowi element realizacji zadań IDUB w obszarze podniesienia poziomu jakości kształcenia studentów ukierunkowanego na podnoszenie ich kompetencji w zakresie uczestnictwa w projektach badawczych w ramach działania III.1 – Doskonalenie systemu kształcenia na I i II stopniu studiów oraz działania III.2. – Modyfikacja systemu kształcenia doktorantów. Celem Programu jest podniesienie jakości kształcenia na studiach magisterskich oraz w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej, w wyniku zwiększenia udziału renomowanych naukowców z ośrodków zagranicznych w procesie dydaktycznym na tych studiach, w formie wykładów monograficznych i seminariów.

Dla kogo? 

Wnioskodawcą może być dziekan wydziału w przypadku wniosków dotyczących kształcenia na studiach drugiego stopnia prowadzonych na tym wydziale oraz dyrektor szkoły doktorskiej w przypadku wniosków dotyczących kształcenia w tej szkole.

Co można zyskać?

W ramach Programu jest możliwe uzyskanie finansowania kosztów przyjazdu i pobytu na uczelni renomowanych naukowców z ośrodków zagranicznych prowadzących podczas krótkoterminowego pobytu 15 lub 30 godzin zajęć dydaktycznych na studiach II stopnia lub w szkole doktorskiej. Przyjmuje się, że minimalna liczba 15 godzin może być realizowana przez nie dłużej niż 10 dni, a maksymalna 30 godzin, przez nie dłużej niż 20 dni

Finansowanie kosztów stażu ma charakter ryczałtowy i obejmuje:

  • Koszt podróży i pobytu (zakwaterowanie i diety pobytowe) wykładowcy, według kosztorysu stanowiącego niezbędny element wniosku, przy czym maksymalne finansowanie nie może przekroczyć kwoty 25 000 PLN.
  • Finansowanie podróży i zakwaterowania następuje według poniesionych kosztów rzeczywistych, natomiast diety pobytowe finansowane są w wysokości 400 PLN/dzień pobytu.

Realizacja

Na etapie realizacji przyznanego projektu należy zarejestrować przyjazd zagranicznego naukowca w systemie MOJA PG -  pracownik/przyjazdy. 

Jak i kiedy składać wniosek o dofinansowanie?

Nabór wniosku w ramach Programu ma charakter ciągły.
Wniosek składany jest drogą elektroniczną poprzez moduł Granty.

Termin końcowy składania wniosku do 30 czerwca, przy założeniu realizacji pobytu wykładowcy w kolejnym roku akademickim. Możliwe jest także składanie wniosków w trybie ciągłym do 30 września danego roku, z zachowaniem limitu rocznego zgodnie z regulaminem. 

Regulamin    Tutorial    FAQ    Złóż wniosek