Wypożyczalnia międzybiblioteczna | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wypożyczalnia międzybiblioteczna

Wypożyczalnia międzybiblioteczna realizuje zamówienia na książki i artykuły naukowe z innych bibliotek uczelnianych spoza Trójmiasta dla pracowników, studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej. Wypożyczalnia świadczy usługi za pośrednictwem drogi elektronicznej (artykuły) lub drogi pocztowej (w tym przypadku czas realizacji zamówienia może być wydłużony).

W przypadku materiałów, których nie można wypożyczyć, możliwe jest korzystanie z nich na miejscu, w Archiwum norm, po wcześniejszym telefonicznym (+48 58 347 25 74) lub mailowym (wm.bpg@pg.edu.pl) umówieniu terminu.

Lokalizacja:

Gmach Główny PG, parter, pokój 100/5

Godziny otwarcia:

Sprawdź aktualne godziny otwarcia

Obsada wypożyczalni:

mgr Janusz Waluszko
starszy bibliotekarz
janusz.waluszko@pg.edu.pl

Usługi biblioteczne:
  • w przypadku braku materiałów bibliotecznych w zbiorach Biblioteki PG i innych bibliotek Trójmiasta realizuje wypożyczenia z bibliotek polskich i zagranicznych zgodnie z Regulaminem Biblioteki p. V § 7
  • ewentualne koszty wykonanych usług pokrywa czytelnik
  • prawo do skorzystania z wypożyczeń międzybibliotecznych posiadają pracownicy naukowi i dydaktyczni, doktoranci i studenci-dyplomanci Politechniki Gdańskiej
  • w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych Biblioteka współpracuje z systemem Subito, który umożliwia dostarczanie publikacji ze zbiorów bibliotek niemieckich, austriackich i szwajcarskich. Czas realizacji: artykuł do 3 dni; książka do 2 tygodni. Koszt usługi (od 6 do 14 euro / artykuł; 13 euro / książka) ponosi zamawiający czytelnik.

Formularz zamówień Wypożyczalni Międzybibliotecznej