Zaproszenie do wspólnego złożenia wniosku projektowego w konkursie Europejska Noc Naukowców | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-07

pg

Gdański Uniwersytet Medyczny (GUMed) zaprasza jednostki oraz naukowców z Politechniki Gdańskiej do złożenia wspólnego wniosku projektowego w konkursie Horyzont Europa, dotyczącym realizacji Europejskiej Nocy Naukowców w roku 2024 oraz 2025.

GUMed podjął przygotowania do objęcia roli lidera takiego konsorcjum, zapraszając do partnerstwa, między innymi, Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Morski w Gdyni.

Poniżej kilka informacji na temat konkursu:

• Data otwarcia konkursu Europejska Noc Naukowców (MSCA and Citizens), obejmującego dwie edycje Nocy Naukowców (2024 i 2025): 20 czerwca 2023 r.
  • Data zamknięcia konkursu: 25 października 2023 r.
  • Szacowany budżet projektu od 50 do 150 tys. euro/na jedną edycję Nocy Naukowców
  • Budżet konkursu: 15,3 miliona euro
  • Spodziewana liczba dofinansowanych projektów: 50
  • Link do ubiegłorocznego konkursu:  https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/topic-details/horizon-msca-2022-citizens-01-01
  • KE wspiera przede wszystkim projekty realizowane w ramach partnerstw na poziomie regionalnym, krajowym lub transgranicznym, mające na celu dobre rozmieszczenie geograficzne beneficjentów oraz unikanie nakładania się działań na danym obszarze geograficznym.

Europejska Noc Naukowców odbywa się co roku w ostatni piątek września. Link do tegorocznej Nocy Naukowców organizowanej w Poznaniu znajdą Państwo pod adresem: https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

W ramach Europejskiej Nocy Naukowców można zaplanować wydarzenia trwające do dwóch dni: mogą rozpocząć się w piątek i być kontynuowane następnego dnia. Można również zorganizować spotkania poprzedzające główne wydarzenie oraz działania powiązane.

Jest to okazja do zorganizowania ogólnoeuropejskiego wydarzenia publicznego i medialnego promującego kariery naukowe, w szczególności skierowanego do młodych ludzi i ich rodzin. Projekty, poprzez organizację Europejskiej Nocy Naukowca, mają przybliżyć - naukę i zawód naukowca - społeczeństwu. Zaplanowane działania mogą przybierać różne formy, takie jak wystawy, praktyczne eksperymenty, pokazy naukowe, symulacje, debaty, gry, konkursy, quizy, itp.

Ze strony Politechniki Gdańskiej poszukiwana do konsorcjum jest jednostka, która podejmie się zaplanowania i organizacji w/w wydarzeń przewidzianych na naszej uczelni w ramach wniosku projektowego.

Centrum Zarządzania Projektami oferuje pełne wsparcie konsultacyjne dla jednostki PG uczestniczącej w projekcie, w szczególności w zakresie właściwego uzupełnienia formularzy administracyjnych wniosku zgodnie z wytycznymi programu Horyzont Europa.

Ponadto uprzejmie informujemy o możliwości pozyskania środków na dofinansowanie kosztów związanych z przygotowaniem wniosku projektowego w ramach:

Osoba do kontaktu w Centrum Zarządzania Projektami:  Aleksandra Dubiella-Jackowska