Program STER NAWA – NABÓR 2023 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-06

Program STER NAWA – NABÓR 2023

aaa

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków o udział w Programie STER NAWA – umiędzynarodowienie szkół doktorskich.

Celem głównym Programu jest systemowe wsparcie umiędzynarodowienia szkół doktorskich. Celami szczegółowymi są:

1.   doskonalenie jakości kształcenia w szkołach doktorskich oraz jakości badań naukowych prowadzonych przez doktorantów poprzez wykorzystanie międzynarodowych doświadczeń w tym zakresie;

2.   zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów;

3.   rozwijanie działań związanych z umiędzynarodowieniem „w domu”;

4.   wspieranie długotrwałej współpracy międzynarodowej szkół doktorskich;

5.   pozyskanie doktorantów cudzoziemców oraz promotorów z zagranicy;

6.   wsparcie stypendialne dla doktorantów zagranicznych oraz doktorantów z Polski realizujących projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej.

Program skierowany jest do polskich instytucji, które prowadzą szkoły doktorskie, a także mają doświadczenie w przyjmowaniu cudzoziemców na studia oraz koordynują lub uczestniczą w programach międzynarodowej wymiany doktorantów.

W Programie nie dopuszcza się realizacji projektu w formule partnerskiej.

Projekt może być realizowany pomiędzy 1 stycznia 2024 r. a 31 grudnia  2026 r. Projekt może trwać od 1 do 36 miesięcy.

W związku z ograniczeniem konkursowym w zakresie liczby wniosków składanych przez jednego wnioskodawcę Politechnika Gdańska może złożyć maksymalnie 1 wniosek o finansowanie projektów w ogłoszonym konkursie, chęć uczestnictwa w ww. konkursie należy zgłosić poprzez wypełnienie zgłoszenie projektu w systemie Moja PG Projekty do dnia 12 czerwca 2023 r. W przypadku zgłoszenia większej liczby aplikacji zostanie przeprowadzona wewnętrzna preselekcja przedstawionych pomysłów projektów.

Wnioski projektowe należy składać w Centrum Zarządzania Projektami najpóźniej do 21.06.2023 r.

Ostateczny termin przesłania wniosku do NAWA mija 28 czerwca 2023 roku godz. 15:00 czasu lokalnego (Warszawa). Aplikować można jedynie poprzez system teleinformatyczny NAWA.

Więcej informacji na stronie NAWA.

Osoba do kontaktu w Centrum Zarządzania Projektami: p. Magdalena Drywa