Szkolenie pn. „Od pomysłu do projektu – poznaj granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych” w dniu 21 kwietnia 2023 r. | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-11

hpk

Centrum Zarządzania Projektami zaprasza na szkolenie pn. „Od pomysłu do projektu – poznaj granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych” organizowane w dniu 21 kwietnia 2023 r. (piątek) w godz. 10.00 - 12.00 stacjonarnie na PG, w Sali 418 w Gmachu B.

Szkolenie adresowane jest do:

• naukowców na każdym etapie kariery naukowej – od naukowców  początkujących po naukowców doświadczonych, o uznanym dorobku naukowym,
  • naukowców pragnących pozyskać grant na zbudowanie własnego zespołu badawczego na Politechnice Gdańskiej,
  • naukowców szukających finansowania na realizację twórczych i nowatorskich pomysłów badawczych we wszystkich dziedzinach wiedzy,
  • osób wspierających pozyskanie i realizację projektów na Politechnice Gdańskiej.

W trakcie szkolenie możliwe będzie:

• poznanie korzyści z pozyskania i realizacji grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych,
  • poznanie zasad i reguł aplikowania o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych,
  • zdobycie umiejętności skutecznego wyszukiwania konkursów i kluczowych dokumentów konkursowych.

Program szkolenia:

Powitanie uczestników

10.05 – 10.20

Dlaczego warto realizować granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC)

Wprowadzenie do programu Horyzontu Europa i Grantów ERC

Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

• ERC Starting Grant
  • ERC Consolidator Grant
  • ERC Advanced Grant
  • ERC Synegy Grant

Spotkanie poprowadzi Renata Downar-Zapolska z Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych Unii Europejskiej Polska Północna, Centrum Zarządzania Projektami Politechniki Gdańskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wypełnienie FORMULARZA. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane będą do dnia 19.04.2023 r., do godz. 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby, które zakwalifikują się na szkolenie, zostaną poinformowane drogą e-mailową.

Kontakt w sprawie szkoleń: szkolenia.czp@pg.edu.pl.