Webinarium - MSCA Postdoctoral Fellowships: the Path to an Excellent Career | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-20

Webinarium - MSCA Postdoctoral Fellowships: the Path to an Excellent Career

nawa

Krajowe Punkty Kontaktowe ds. MSCA (Marie Skłodowska-Curie Actions) z Polski, Litwy i Łotwy zaprasza na kolejne z cyklu wydarzenie związane z konkursem MSCA Postdoctoral Fellowships 2024 webinar pn. „MSCA Postdoctoral Fellowships: The Path to an Excellent Career”. Spotkanie dedykowane jest naukowcom zainteresowanym składaniem wniosku na konkurs MSCA PF 2024. Poruszane będą kwestie zasad konkursu oraz przedstawieni zostaną naukowców, którzy już otrzymali finansowanie swojego projektu w ramach MSCA PF.

Data: 11 kwietnia 2024 r., 9:30 – 11:30 CET

Miejsce: online na platformie MsTeams

Język wydarzenia: angielski

Rejestracja: otwarta do 10 kwietnia do 2024 r. do 15:30 (CET): https://forms.office.com/e/2hZ2gDEQFJ

Istotą Działania MSCA są indywidualne projekty badawczo-szkoleniowe przeznaczone dla naukowców ze stopniem naukowym doktora. Program ma na celu uzyskanie nowych umiejętności, doświadczenia dla rozwoju kariery naukowej w wyniku pracy w indywidualnym, interdyscyplinarnym projekcie badawczo-szkoleniowym oraz dzięki mobilności międzynarodowej i międzysektorowej.

W ramach trwania projektu badacz zatrudniony jest w instytucji goszczącej na podstawie umowy o pracę, a instytucja goszczącą w każdym przypadku musi wskazać opiekuna dla zatrudnianego naukowca.

Marzec to doskonały czas, żeby zacząć poszukiwać Instytucji goszczącej oraz opiekuna naukowego projektu, do czego zachęcamy.