Nabór na Partnerów do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju”, w ramach projektu pn. „Science4Business - Nauka dla Biznesu” (FENG) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-29

ministerstwo
Minister Nauki ogłasza otwarty nabór na Partnerów w celu przygotowania i wspólnej realizacji zadania nr 1 „Inkubator Rozwoju”.

Jest to jedno z zadań projektu pn. „Science4Business - Nauka dla Biznesu”, realizowanego w ramach działania 2.5 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Celem partnerstwa jest zwiększenie efektywności organizacji badawczych w zakresie współpracy z biznesem i komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. Partnerem Wiodącym w zadaniu jest Minister Nauki pełniący rolę koordynującą (monitoruje i nadzoruje prawidłowość działań), a pozostałymi Partnerami są organizacje badawcze zajmujące się transferem technologii z nauki do gospodarki i wchodzące w skład systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Przedmiot zadania „Inkubator Rozwoju”:

Przedmiotem zadania jest prowadzenie przez Partnerów badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, identyfikacja rozwiązań o potencjale komercjalizacyjnym i ich dalszy rozwój, poszerzanie wiedzy o roli transferu technologii w nauce i gospodarce w macierzystych organizacjach badawczych oraz nawiązywanie współpracy z otoczeniem gospodarczym poprzez transfer know-how z sektora szkolnictwa wyższego do gospodarki.

Zakres działań objętych wsparciem w ramach zadania:

1. Mapowanie potencjału organizacji badawczych,
  2. Marketing oferty technologicznej i badawczej,
  3. Prowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w  odniesieniu do  wyników badań o zidentyfikowanym potencjale komercyjnym,
  4. Dostęp do wiedzy i rozwój narzędzi dla zespołów zaangażowanych w transfer technologii.

Budżet i kwalifikowalność wydatków:

Kwota dofinansowania działań w zadaniu wynosi maksymalnie 3 mln zł dla jednego Partnera.

W przypadku realizacji zadania w ramach konsorcjum przewidziana jest dodatkowa premia za współpracę polegająca na tym, że Podmiot otrzymuje dodatkowe 0,2 mln zł za każdego członka konsorcjum, nie licząc Lidera konsorcjum.

Dofinansowanie stanowi 100% środków kwalifikowalnych.

Nabór wniosków o nadanie statusu Partnera do realizacji zadania trwa do 24 maja 2024 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie konkursu.

Osoby do kontaktu z Centrum Zarządzania Projektami: Anna Frej, Aleksandra Meksuła