Inicjatywa PolSCA – broszura informacyjna "Horizon Europe Collaboration Opportunities with Institutes of the Polish Academy of Sciences" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-07

PolSCA

Biuro Promocji Nauki "PolSCA" PAN w Brukseli we współpracy z 31 instytutami Polskiej Akademii Nauk (PAN) przygotowało specjalnie dla polskich naukowców folder informacyjny – broszurę "Horizon Europe Collaboration Opportunities with Institutes of the Polish Academy of Sciences".

Publikacja powstała w ramach starań na rzecz wspierania aktywnych instytutów PAN i pracujących tam badaczy i badaczek w dalszych sukcesach i rozwijaniu międzynarodowej współpracy naukowej z innymi jednostkami akademickimi. Prezentowana broszura jest praktycznym narzędziem, które może ułatwić nawiązywanie kontaktu ze środowiskiem PAN, w tym pomóc w identyfikacji partnera do projektu w ramach Horyzontu Europa, kontakcie z ekspertem w pokrewnej dziedzinie i finalnie przy budowaniu międzynarodowego konsorcjum. Aktywność badawcza instytutów PAN obejmuje niemal wszystkie dziedziny naukowe. Działalność tych instytutów jest wysoko oceniana, a wskaźnik umiędzynarodowienia części z nich sięga nawet 40%. W ramach programu Horyzont Europa 38 instytutów PAN zaangażowanych jest w sumie w realizację 103 projektów (w tym 15 koordynacji).

Zainteresowani naukowcy mogą znaleźć w folderze krótkie i rzeczowe opisy jednostek PAN, które chętnie przyjmują propozycje współpracy i mają doświadczenie w projektach międzynarodowych, nierzadko finansowanych z programów ramowych UE a także dane kontaktowe. W zwięzłej formie przedstawione zostały tam również najważniejsze osiągnięcia poszczególnych jednostek.

Aby przeszukać lub pobrać całość oraz poszczególne rozdziały broszury odpowiadające różnym instrumentom programu Horizon Europe, zapraszamy do odwiedzenia strony Biura PolSCA.