Nabór w ramach KPO : Inwestycja C 2.1.3 Szkolenia dla osób wykluczonych cyfrowo | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-11

Nabór w ramach KPO : Inwestycja C 2.1.3 Szkolenia dla osób wykluczonych cyfrowo

kpo

Głównym celem interwencji jest zwiększenie liczby osób posiadających co najmniej podstawowe umiejętności cyfrowe. Działanie to ma na celu przeprowadzenie szkoleń dla osób wykluczonych cyfrowo lub z niskim poziomem kompetencji cyfrowych, w tym dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, na terenie całej Polski. Szkolenia te umożliwią nabycie kompetencji cyfrowych na poziomie co najmniej podstawowym, zgodnie z metodologią Eurostatu, która jest wykorzystywana do wyliczenia Wskaźnika Umiejętności Cyfrowych (Digital Skills Indicator).

Do naboru mogą przystąpić następujące typy podmiotów:

• organizacje pozarządowe
  • partnerstwa organizacji pozarządowych z JST,
  • instytucje prowadzące działalność w zakresie uniwersytetów trzeciego wieku,
  • instytucje publiczne z obszaru nauki (w tym ODN),
  • instytucje publiczne z obszaru edukacji,
  • instytucje publiczne z obszaru kultury,
  • szkoły wyższe,
  • partnerstwa pomiędzy powyższymi podmiotami.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie 28.06.2024 r. – 14.08.2024 r.

Alokacja na konkurs: 93 775 142,18 zł.

Więcej informacji na  stronie: Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Osoba do kontaktu z Centrum Zarządzania Projektami: Aleksandra Grajewska oraz Kamila Szydłowska