Międzynarodowe Wydarzenie Naukowe na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-26

Międzynarodowe Wydarzenie Naukowe na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace

nawa

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków o udział w Programie pn. Międzynarodowe Wydarzenie Naukowe na Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace, Kansai – nabór 2024.

Celem głównym programu jest wzmocnienie rozpoznawalności Polski poprzez promocję polskiej nauki i szkolnictwa wyższego w trakcie trwania Światowej Wystawy EXPO 2025 w Osace, Kansai w Japonii.

W ramach Programu możliwe jest realizowanie następujące działania:

1) Promocja oferty dydaktycznej i naukowej instytucji na arenie międzynarodowej,
w szczególności:

a) promowanie Polski w kontekście szkolnictwa wyższego i nauki;

b) promowanie oferty dydaktycznej i naukowej polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki;

2) Upowszechnianie języka i kultury polskiej za granicą, którego zakres obejmuje w szczególności: a) promocję i popularyzację języka polskiego i polskiej kultury wśród cudzoziemców za granicą;

Projekt może być realizowany pomiędzy 15 stycznia 2025 r. a 31 października 2025 r. Projekt może trwać od 4 do 8 miesięcy.

Warunkiem koniecznym do złożenia wniosku jest, aby Wnioskodawca posiadał potwierdzone doświadczenie we współpracy naukowej lub na poziomie szkolnictwa wyższego z podmiotami z Japonii.

W Programie nie dopuszcza się realizacji projektu w formule partnerskiej.

W związku z ograniczeniem konkursowym w zakresie liczby wniosków składanych przez jednego wnioskodawcę Politechnika Gdańska może złożyć maksymalnie 1 wniosek o finansowanie projektów w ogłoszonym konkursie, chęć uczestnictwa w ww. konkursie należy zgłosić poprzez wypełnienie zgłoszenie projektu w systemie Moja PG Projekty do dnia 9 września 2024 r. W przypadku zgłoszenia większej liczby aplikacji zostanie przeprowadzona wewnętrzna preselekcja przedstawionych pomysłów projektów.

Ostateczny termin przesłania wniosku do NAWA mija 16 września 2024 roku godz. 15:00 czasu lokalnego (Warszawa). Aplikować można jedynie poprzez system teleinformatyczny NAWA.

Więcej informacji na stronie NAWA.

Osoba do kontaktu w Centrum Zarządzania Projektami: p. Anna Wnuk