Nabór w ramach FERS: Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop outu | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-24

aaa

W dniu 23.09.2024 r. rozpoczął się nabór wniosków w konkursie "Efektywne zarządzanie uczelnią w celu minimalizowania zjawiska drop outu" w ramach Programu "Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet 1 Umiejętności, Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym".

W naborze organizowanym przez NCBR dofinansowanie mogą otrzymać projekty, w których wnioskodawca określi systemowe działania przeciwdziałające zjawisku drop‐out. Działania te mogą mieć charakter horyzontalny dla całej uczelni lub specyficzny dla kierunków lub grup kierunków. Opis zadań planowanych do realizacji w projekcie musi opierać się o przeprowadzoną analizę i diagnozę.

Termin naboru wniosków: 23 września 2024 r. – 31 stycznia 2025 r.

Alokacja: 200 mln zł

Dofinansowanie: Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wynosi 97% wartości projektu. Wymagany jest wkład własny – minimum 3% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu.

Maksymalna wartość projektu: 5 mln zł.

Maksymalny okres realizacji projektu: 42 miesiące

Sposób składania wniosków: za pośrednictwem SOWA EFS: https://sowa2021.efs.gov.pl/login

Więcej informacji na stronie: nabór FERS.01.05‐IP.08‐005/24

Osoba do kontaktu z Centrum Zarządzania Projektami: Kamila Szydłowska oraz Aleksandra Grajewska