„Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” - program rządowy dla kół naukowych | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-19

„Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” - program rządowy dla kół naukowych

mein

30 września 2024 roku ruszy nabór wniosków do piątej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Celem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych w realizacji badań naukowych i prac rozwojowych oraz w transferze wyników prowadzonych projektów do sfery gospodarczej. Dodatkowo program umożliwia zdobywanie przez studentów kompetencji miękkich przydatnych do skutecznego zarządzania tymi projektami. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników swoich prac badawczych.

Informacje dla aplikujących:

Koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza
70 tys. zł. Dopuszczany jest udział środków własnych (wkładu własnego) w kosztach przedsięwzięcia, ale nie jest to warunek obligatoryjny.

Ze względu na ograniczenia wynikające z regulaminu programu, Politechnika Gdańska przeprowadza rekrutację wewnętrzną. Termin złożenia zgłoszenia w Moja PG to 14 października 2024 r.

Nabór wniosków w ramach programu trwa od dnia 30 września 2024 r. od godziny 08.00 do dnia 4 listopada 2024 r. do godziny 16.00.

dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie MEiN;

Informacja w Centrum Zarządzania Projektami: Anita Wiśniewska, Katarzyna Bisewska, Kaja Kalinowska.