MSCA Doctoral Networks 2021 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-08-30

MSCA Doctoral Networks 2021

he
Program: Horyzont Europa; Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA)

Konkurs składa się z trzech odrębnych ścieżek:

• Doctoral Networks: kształcenie doktorantów poprzez prowadzenie badań i udział w programie doktoranckim;
  • Industrial Doctorates: kształcenie w sektorze akademickim i przemysłowym, wspólna opieka nad naukowcami, udział w programie doktoranckim;
  • Joint Doctorates: współpraca prowadząca do nadawania wspólnych lub wielokrotnych stopni doktora; wspólna selekcja kandydatów i opieka; wspólny program doktorancki.

Do konkursu aplikuje konsorcjum składające się z uczelni wyższej, przedsiębiorstwa, w tym firm z sektora MŚP oraz innej organizacji. Konsorcjum musi się składać z minimum 3 podmiotów z trzech różnych krajów UE lub krajów stowarzyszonych z programem Horyzont Europa.

W projekcie uczestniczyć mogą naukowcy bez stopnia doktora w momencie zatrudnienia do projektu, spełniający warunek mobilności mówiący, że nie mogą przebywać (uczyć się, pracować) w kraju instytucji przyjmującej dłużej niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich 3 lat. Zatrudnienie powinno odbywać się na podstawie otwartego konkursu, ogłaszanego m.in. na portalu EURAXESS. Naukowcy powinni być zatrudniani na podstawie umowy  pracę, zgodnie z zasadami zawartymi w Europejskiej Karcie Naukowca i Kodeksie Postępowania przy Rekrutacji Pracowników Naukowych.

Każdy naukowiec zatrudniony w projekcie Doctoral Networks musi być jednocześnie uczestnikiem szkoły doktorskiej.

Wynagrodzenie naukowca (kwoty brutto z kosztami pracodawcy)/miesiąc:

• zasadnicze: 3 400 €* (kwota podlega współczynnikowi korekcyjnemu właściwemu dla kraju instytucji przyjmującej. W Polsce wynosi 70,5%.)
  • dodatek mobilnościowy: 600 €
  • dodatek rodzinny (jeśli dotyczy): 660 €
  • dodatek związany z długotrwała chorobą: wg wzoru określonego w Programie Pracy MSCA
  • dodatek tzw. special needs allowance (jeśli dotyczy): wg wzoru określonego w Programie Pracy MSCA