Nabór projektów w ramach Programu Ramowego UE Horyzont Europa | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-08-05

Nabór projektów w ramach Programu Ramowego UE Horyzont Europa

he

Program Horyzont Europa, realizowany w latach 2021-2027, opiera sią ma trzech filarach programowych:

• Doskonała baza nauka
  • Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność  przemysłowa
  • Innowacyjna Europa

Terminy składania wniosków:

Termin złożenia wniosku opublikowany jest w komunikacie dla każdego z konkursów, wyróżnić można jednak najczęściej powtarzajcie się terminy:

31 sierpień 2021

23 wrzesień 2021

5-21 październik 2021

16-27 listopad 2021,

szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w punkcie Aktualnie ogłoszone konkursy.

Działania w filarze Doskonała nauka mają na celu wzmocnienie jakości bazy naukowej Unii Europejskiej i podniesienie konkurencyjności badań naukowych i innowacji Unii Europejskiej w skali globalnej. Zakładają one realizację następujących celów szczegółowych:

Aktualnie ogłoszone konkursy w filarze Doskonała nauka

Działania w filarze Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa obejmują następujące klastry:

Aktualnie ogłoszone konkursy w filarze Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność  przemysłowa

Działania w filarze Innowacyjna Europa  realizowane  w ramach inicjatywy Europejska Rada ds. Innowacji (EIC), która jest uzupełniłem dla prac realizowanych w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Zadaniem tych inicjatyw jest wsparcie dla powstających  i przełomowych innowacji w rozpoczynających działalność oraz małych i średnich przedsiębiorstwach, a także w spółkach o średniej kapitalizacji.

Aktualnie ogłoszone konkursy w filarze Innowacyjna Europa

Krajowy Punk Kontaktowy zaprasza również do udziału w dniach informacyjnych, szkoleniach oraz spotkaniach brokerskich. Szczegółowe informacje na temat oferty KPK dostępne są na stronie: https://www.kpk.gov.pl/

Osoby do kontaktu: Renata Downar-ZapolskaMałgorzata RomanowskaAleksandra Dubiella-JackowskaMagdalena UrbanowiczMałgorzata Łukaszewicz – Dział Projektów.