Partnerstwa Strategiczne w ramach NAWA – nabór! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-11-10

Partnerstwa Strategiczne w ramach NAWA – nabór!

aaa

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków o udział w Programie Partnerstwa Strategiczne.

Celem głównym Programu jest wsparcie instytucji szkolnictwa wyższego i nauki w wypracowaniu trwałych rozwiązań w zakresie współpracy dydaktycznej, naukowej i wdrożeniowej realizowanej w ramach strategicznych partnerstw międzynarodowych.

Rezultaty projektów powinny stanowić podstawę do rozwoju długotrwałej współpracy podmiotów tworzących Partnerstwo.

Wnioskodawca w ramach projektu zobowiązany jest zaplanować działania związane z tematyką dydaktyczną, badań naukowych lub wdrożeniową. Działania wskazane we wniosku o finansowanie powinny być ukierunkowane na podjęcie międzynarodowej współpracy instytucjonalnej. Dopuszcza się możliwość realizacji poszczególnych działań osobno z każdym z Partnerów Strategicznych. Proponowane działania muszą cechować się wysokim stopniem dopasowania do strategii rozwoju oraz strategii umiędzynarodowienia Wnioskodawcy i celów partnerstwa zawartego pomiędzy instytucjami.

W Programie wymagana jest realizacja projektu w formule partnerskiej z przynajmniej jednym Partnerem strategicznym. Muszą być to uczelnie lub jednostki naukowe znajdujące się oraz zarejestrowane za granicą, które nie są finansowane z polskich środków budżetowych oraz które podpisały list intencyjny z Wnioskodawcą. Liczba partnerów strategicznych w projekcie może wynosić od 1 do 6 instytucji.

Realizacja pojedynczego Projektu może trwać od 12 do 24 miesięcy, pomiędzy 1 lipca 2022 roku a 30 czerwca 2024 roku.

W związku z ograniczeniem konkursowym w zakresie ilości składanych wniosków przez jednego wnioskodawcę tj. Politechnika Gdańska może złożyć maksymalnie do 3 wniosków o finansowanie projektów w ogłoszonym konkursie, prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w ww. konkursie poprzez zgłoszenie projektu w systemie Moja PG Projekty do dnia 3 stycznia 2022 r.
W przypadku otrzymania większej liczby aplikacji zostanie przeprowadzona preselekcja przedstawionych pomysłów projektów.

Wnioski wraz załącznikami należy składać w Dziale Projektów najpóźniej do 5 stycznia 2022 r.

Wnioski należy składać do NAWA w terminie do  13 stycznia 2022 roku godz. 15:00 czasu lokalnego Warszawy poprzez system teleinformatyczny NAWA.

Więcej informacji na stronie NAWA.

Osoba do kontaktu: Magdalena Drywa, Dział Projektów.