Wsparcie udziału polskich podmiotów w inicjatywach EIT – przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-31

mein

Celem nowego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki jest wsparcie uczestnictwa podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki - polskich partnerów we Wspólnotach Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities – KICs) Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (European Institute of Innovation and Technology – EIT),  w latach 2021–2027. W ramach przedsięwzięcia są finansowane koszty jednorazowej opłaty za przystąpienie do Wspólnot lub rocznej opłaty członkowskiej w związku z uczestnictwem we Wspólnotach wnoszonej w okresie realizacji przedsięwzięcia przez partnerów głównych lub stowarzyszonych.

Warunkami udziału w przedsięwzięciu są:

• uczestnictwo podmiotu we Wspólnotach w dniu ustanowienia przedsięwzięcia albo
    przystąpienie do Wspólnot w okresie realizacji przedsięwzięcia;
  • wniesienie lub konieczność wniesienia przez podmiot jednorazowej opłaty za
    we Wspólnotach, w przypadkach o których mowa w pkt 1;
  • brak finansowania uczestnictwa we Wspólnotach z innych środków pochodzących z
    budżetu państwa.

W ramach przedsięwzięcia są finansowane koszty:

• jednorazowej opłaty za przystąpienie do Wspólnot;
  • rocznej opłaty członkowskiej w związku z uczestnictwem we Wspólnotach wnoszonej do Wspólnot w okresie realizacji przedsięwzięcia.

Wysokość finansowania, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, stanowi równowartość w złotych maksymalnie 50 000 euro.

Wysokość finansowania, o którym mowa w ust. 2 pkt 2, jest uzależniona od wysokości
rocznej opłaty członkowskiej w związku z uczestnictwem we Wspólnotach, i stanowi
równowartość w złotych maksymalnie:

• 100 000 euro rocznie – dla podmiotów będących partnerami głównymi (core/full/formal
    partner);
  • 30 000 euro rocznie – dla podmiotów będących partnerami stowarzyszonymi albo
    afiliowanymi (associate/affiliated partner).

Nabór zgłoszeń w ramach przedsięwzięcia rozpoczyna się w dniu 3 grudnia 2021 r.

Formularze zgłoszeniowe składa się na elektroniczną skrzynkę podawczą ministra w terminie:

• do dnia 15 grudnia 2021 r. – w przypadku podmiotu uczestniczącego we Wspólnotach w dniu ustanowienia przedsięwzięcia;
  • 90 dni od dnia wniesienia pierwszej rocznej opłaty członkowskiej w związku z uczestnictwem we Wspólnotach – w przypadku podmiotu, który przystąpił do Wspólnoty w okresie realizacji przedsięwzięcia.

Zgłoszenia do programu należy składać na dedykowanym formularzu dostępnym na stronie naboru w formacie umożliwiającym przeszukiwanie (WORD, PDF tekstowy).

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa na stronie MEiN.

Informacja w Dziale Projektów: Joanna Baum, Anita Wiśniewska, Beata Toma