Start naboru uczestników wiosennej edycji „V4 Training” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-14

Start naboru uczestników wiosennej edycji „V4 Training”

PolSCA

Rozpoczął się nabór uczestników kolejnej edycji „V4 Training”, która odbędzie się już w 28, 29 i 31 marca 2022! „V4 Training” to szkolenie skierowane do menadżerów badań zajmujących się m.in. administracją i pozyskiwaniem środków. Wydarzenie jest organizowane przez Biuro PolSCA wraz z Czeskim Biurem Łącznikowym ds. Edukacji i Nauki (CZELO), Narodowym Biurem Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackim Biurem Łącznikowym ds. Badań i Rozwoju (SLORD).

Szkolenie odbywa się w trybie on-line.

Dla kogo

Szkolenie przewiduje udział menadżerów badań – pracujących na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych przy pozyskiwaniu, zarządzaniu i raportowaniu projektów (przede wszystkim ze środków międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem H2020 i Horyzont Europa) – z każdego kraju Grupy V4 oraz z krajów stowarzyszonych w IGLO (Informal Group of RTD Liaison Offices) w łącznej liczbie 30 osób.

Zakres tematyczny

W planie najbliższego wydarzenia znajdą się m.in. liczne prezentacje na temat wybranych aspektów programu Horyzont Europa, w tym m.in. prezentacje dotyczące MSCA czy instrumentów Widening lub synergii z Erasmus+, nawiązywania współpracy w ramach ERA (Europejska Przestrzeń Badawcza) i procedury komitetowej w Komisji Europejskiej oraz liczne sesje w zakresie dobrych praktyk w zarządzaniu badaniami i projektami, w tym umowa grantowa, zasady komunikacji, praktyki Open science, etc.

Ponadto uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesjach interaktywnych w podgrupach oraz w dobrowolnym spotkaniu networkingowym.

• Zakończenie naboru na szkolenie: 22 luty 2022 r.
  • Termin szkolenia: 28, 29 i 31 marca 2022 r. w godz. 9:00-13:00

Link do zgłoszenia na szkolenie

Osoba do kontaktu w Dziale Projektów: Renata Downar-Zapolska (rdzap@pg.edu.pl).