Solidarni z Ukrainą – nabór wniosków | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-18

Solidarni z Ukrainą – nabór wniosków

aaa

Celem Programu jest umożliwienie uczestnikom Programu  - studentom i doktorantom, którzy są obywatelami Ukrainy i przybyli do Polski od 24 lutego 2022 r. oraz byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 lub odbywali na Ukrainie studia doktoranckie (aspirantura) w roku akademickim 2021/2022 - kontynuowania studiów, prowadzenia prac nad rozprawą doktorską lub odbycia innych dowolnych form kształcenia w polskich uczelniach i instytutach, w okresie od marca do września 2022 roku.

Wniosek do NAWA składają uczelnie nadzorowane przez MEiN lub MZ, w których liczba studentów studiów stacjonarnych wynosi minimum 150 osób, oraz instytuty PAN/instytuty sieci Łukasiewicz/instytuty badawcze. We wniosku podmioty te deklarują liczbę studentów/doktorantów z Ukrainy, których są gotowe przyjąć, zapewniając im bezpłatnie możliwość kontynuowania studiów, przygotowania rozprawy doktorskiej, odbycia kursów językowych lub innych dowolnych form kształcenia w okresie od 1 marca do 30 września. Poza zwolnieniem z opłat za kształcenie uczestnikom wypłacane będzie stypendium. Co więcej, w razie potrzeby każdemu zostanie zapewniona pomoc psychologiczna oraz prawna. Uczestnicy mogą być przyjmowani w dowolnym momencie od 1 marca do 30 września 2022.

WAŻNE: wniosek do systemu NAWA składają wyżej wymienione podmioty, nie indywidualnie studenci bądź doktoranci.

Instytucja może złożyć 1 wniosek w naborze.

Więcej informacji na stronie NAWA.

Nabór wniosków będzie prowadzony w terminie do 31 marca 2022 do godz. 15:00 (czasu lokalnego dla Warszawy). Wnioski można składać jedynie poprzez system teleinformatyczny NAWA.

Wnioski należy składać w Dziale Projektów najpóźniej do 24 marca 2022 r.

Projekt należy również zgłosić w systemie Moja PG – możliwość w pełni elektronicznego zgłoszenia i akceptacji zgłoszenia projektu.

Konkurs obsługuje:.

Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej