Ogłoszenie konkursu „Brodziec – adaptacja do zmian klimatu” w ramach działań WFOŚiGW | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-01

aaa

W dniu 01.04.2022 roku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs na „Brodziec – adaptacja do zmian klimatu”. Konkurs skierowany jest do uczelni wyższych z województwa pomorskiego.

Dofinansowanie można otrzymać na zadania, dzięki którym zmniejszy się zużycie energii elektrycznej i  ciepła, ograniczona zostanie emisja dwutlenku węgla do atmosfery, zagospodarowane zostaną wody opadowe i roztopowe, poprawi się efektywność wykorzystania wody.

Wartość budżetu naboru to 13,5 mln. W zależności od rodzaju zadania, dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji albo pożyczko-dotacji. Nabór jest ciągły, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel.

Jedna uczelnia może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie: jeden na zadanie inwestycyjne oraz jeden na zadanie nieinwestycyjne.

Więcej informacji na stronie https://wfos.gdansk.pl/index.php/wiadomosci/brodziec-adaptacja-do-zmian-klimatu

Osoba do kontaktu: Aleksandra Grajewska, Centrum Zarządzania Projektami