Przedsięwzięcie NEON NCBR i PKN Orlen – spotkanie informacyjne | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-04-29

Przedsięwzięcie NEON NCBR i PKN Orlen – spotkanie informacyjne

ncbr

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza na spotkanie informacyjne online, dotyczące przedsięwzięcia NCBR i PKN Orlen NEON I, które odbędzie się w dwóch terminach:

• 16.05.2022 w godz. 10.00–14.30;
  • 28.06.2022 w godz. 10.00–14.30.

Spotkanie poprowadzą eksperci NCBR z udziałem przedstawiciela PKN Orlen.

Wspólne Przedsięwzięcie NEON polega na  wsparciu badań naukowych oraz prac rozwojowych dla przemysłu rafineryjno – petrochemicznego.

Cel główny  realizowany jest  poprzez następujące cele szczegółowe:

1. Opracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych służących osiągnięciu redukcji emisji CO2 i w konsekwencji neutralności emisyjnej;
  2. Rozwój rozwiązań i technologii związanych z pozyskiwaniem i przetwarzaniem biomasy;
  3. Rozwój technologii związanych z gospodarką w obiegu zamkniętym;
  4. Rozwój technologii opartych na sztucznej inteligencji i w konsekwencji cyfryzacja procesów.

Konkurs I dotyczy celu szczegółowego wskazanego w ust. 1 pkt 2 - Rozwój rozwiązań i technologii związanych z pozyskiwaniem i przetwarzaniem biomasy.

Kontakt w sprawie szkolenia: urszula.sakowicz@ncbr.gov.pl do dnia:

• 13.05.2022 r. do godz. 12.00 w przypadku szkolenia w pierwszym terminie;
  • 24.06.2022 r. do godz. 12.00 w przypadku szkolenia w drugim terminie.

Osoba do kontaktu w Centrum Zarządzania Projektami: Joanna Baum.