Dni NCN 2022 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-06

Dni NCN 2022

ncn

W dniach 11-12.05.2022 r. na Uniwersytecie w Białymstoku w formie stacjonarnej odbędą się Dni Narodowego Centrum Nauki.

W tym roku w programie wydarzenia przewidziano spotkanie dyrekcji i Rady NCN ze środowiskiem naukowym regionu i dyskusję na temat oferty grantowej NCN.

Wykład otwierający Dni NCN pt. „Recepta na satysfakcję i sukces w nauce” wygłosi prof. Barbara Malinowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, fizjolog i farmakolog, laureatka trzech grantów NCN.

Odbędą się prezentacje laureatów grantów i spotkania informacyjne o konkursach krajowych i międzynarodowych NCN. Jedno z nich będzie poświęcone programowi POLONEZ BIS dla zagranicznych naukowców, którzy chcą prowadzić badania w Polsce. Wyjaśnimy, jakie są korzyści dla instytucji przyjmujących laureatów konkursu.

Część zajęć ma charakter bardzo praktyczny. Zaplanowaliśmy sześć warsztatów – dla wnioskodawców (w tym prowadzony po angielsku) i pracowników administracji oraz o otwartej nauce i polityce NCN w tym zakresie. Na zajęcia praktyczne obowiązuje wcześniejsza rejestracja, na inne wstęp jest wolny.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie NCN.